אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיליפ פרוסט לא עוצר: ממזג שלד בורסאי בבעלותו עם חברת אלוקס

פיליפ פרוסט לא עוצר: ממזג שלד בורסאי בבעלותו עם חברת אלוקס

חברת הביומד אלוקס פרמצבטיקה תתמזג לתוך השלד Sevion Therapeutics; המטרה: גיוס 30-24 מיליון דולר ובקשה להירשם במסחר בנאסד"ק

03.06.2017, 11:49 | דרור רייך

המיליארדר היהודי-אמריקאי ויו"ר טבע לשעבר, פליפ פרוסט, לא עוצר גם בגיל 82: בסוף השבוע נודע כי שלד בורסאי שבבעלותו בשם Sevion Therapeutics שנסחר בארה"ב מעבר לדלפק, ימזג לתוכו חברת ביומד בשם אלוקס פרמצבטיקה (Eloxx Pharmaceuticals) המפתחת טיפולים למחלות גנטיות הנגרמות על ידי מוטציות.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת המיזוג היא גיוס 30-24 מיליון דולר להמשך מחקרים קליניים עבור המוצר המוביל של החברה ELX-02, לזיהוי סיסטיק פיברוזיס וסיסטינוזיס. על פי תנאי הסכם הרכישה, אלוקס תיהפך לחברה בת בבעלות מלאה של סביון שתשנה את שמה לאלוקס ותגיש בקשה לרשום את מניותיה למסחר בנאסד"ק.

פיליפ פרוסט, צילום: יובל חן פיליפ פרוסט | צילום: יובל חן פיליפ פרוסט, צילום: יובל חן

בעלי המניות באלוקס יקבלו 70% מהמניות המשותפות עם סביון. "העסקה מציבה אותנו בעמדה להפוך לחברה מובילה בזיהוי מחלות נדירות עם הון משמעותי בכדי לקדם את תחום התרופות שלנו", אמרה ד"ר סילביה נוימן, מנכ"לית אלוקס, "אנו מצפים להשגת אבני דרך קליניות משמעותיות במהלך 2017 ו -2018".

פרוסט נלהב

"אנו מתלהבים מרוחב הטכנולוגיה של אלוקס, מאיכות צוות הניהול והסיכויים למוצרים ולטכנולוגיה שלה, ובמיוחד בתחום הטיפול בחולי סיסטיק פיברוזיס וחולי ציסטינוזיס הנושאים מוטציות שאינן חושיות", אמר פרוסט, "אנו מצפים כי אלוקס תהיה בשנים הקרובות מובילה חדשנית בפיתוח של טיפולים במגוון מחלות גנטיות נדירות ונדירות ביותר".

הקבוצה המנהלת של אלוקס פרמצבטיקה תנהל את הישות המשולבת ממשרדי החברה הנוכחיים בוואלתאם שבמסצ'וסטס, וברחובות. בעלי המניות של אלוקס, כולל קרן פונטיפקס וגלעד שבתי, המחזיקים במצטבר בכ -81% ממניות ההצבעה, תומכים בעסקה המוצעת. העסקה צפויה להיסגר עד סוף 2017.

מניית השלד זינקה ב-10% בסוף השבוע בוול סטירט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות