אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכדורגל האיטלקי מציג: זינוק בהכנסות, ירידה בהפסדים צילום: איי אף פי

הכדורגל האיטלקי מציג: זינוק בהכנסות, ירידה בהפסדים

הדו"ח הפיננסי של הליגה האיטלקית הבכירה לעונה שעברה מציג עלייה של 9.2% בהכנסות ל-2.4 מיליארד יורו; ההפסדים הצטמצמו ב-3.4%

03.06.2017, 15:52 | שירות כלכליסט

הקבוצות בסריה A, ליגת הכדורגל הבכירה של איטליה, דיווחו על עלייה משמעותית בהכנסות ועל ירידה בהפסדים בעונה שעברה, כך עולה מהדו"ח האחרון בנוגע למצב הפיננסי של הליגה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח, Calcio 2017 שחובר על ידי פדרציית הכדורגל האיטלקית ופירמת פרייסווטרהאוס קופר, ההכנסה המצרפית של המועדונים ששיחקו בעונת 2015-16 צמחה ב-9.2% לעומת העונה שקדמה לה לכן ל-2.41 מיליארד יורו.
אוהד של מילאן, צילום: אי פי איי אוהד של מילאן | צילום: אי פי איי אוהד של מילאן, צילום: אי פי איי

ההכנסות מחוזי שידור עלו ב-8.5% ל-1.119 מיליארד יורו, וייצגו 46% מכלל הסכום. במקביל, הכנסות מחוזי ספונסרשיפ ופעילויות עסקיות אחרות טיפסו ב-15% ל-415 מיליון יורו, אם כי בדו"ח מציינים כי נתון זה נמוך בהשוואה לליגות הגדולות האחרות באירופה. בכל זאת, בדו"ח ציינו "דינמיות יזמית גדולה יותר" בקרב הקבוצות.

הקבוצות בליגה האיטלקית ממשיכות לפעול בהפסד כולל, אם כי ההפסד הצטמצם ב-34% ל-250 מיליון יורו בעונה.

"הדו"ח מהווה מעין סקירת סי.טי לכדורגל ועוזר לנו להיות אחת ההתאחדויות הפועלות בשקיפות הגדולה בעולם", אמר נשיא ההתאחדות האיטלקית, קרלו טאבקיו, "על אף כל החששות, אנחנו ממשיכים לצמוח. עלינו לתת קרדיט למוסדות האירופיים שנותנים לנו את ההזדמנות לארגן אירועים כמו טורניר יורו ב-2020 ואליפות אירופה מתחת לגיל 21 ב-2019, דברים שבעבר היה לנו קשה להשיג. יש לנו רצון עז לבנות. הזמן משחק לטובתנו ובתוך שנתיים עד שלוש שנים נראה תוצאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות