אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה עסקת אדמה-סנונדה: תחל להיסחר בשנזן לפי שווי של 4.6 מיליארד ד' תחת השם "אדמה" צילום: נמרוד גליקמן

אושרה עסקת אדמה-סנונדה: תחל להיסחר בשנזן לפי שווי של 4.6 מיליארד ד' תחת השם "אדמה"

רשות ניירות הערך בסין אישרה באופן רשמי את המיזוג של אדמה לתוך חברת-הבת של תאגיד כמצ'יינה; העסקה צפויה כעת להיסגר בשבועות הקרובים

04.06.2017, 11:39 | ניר טל

רשות ניירות הערך בסין אישרה במהלך סוף השבוע האחרון באופן רשמי את המיזוג של אדמה לתוך חברת-הבת של תאגיד כמצ'יינה – סנונדה (Hubei Sanonda) – הנסחרת בבורסת שנזן, כך על פי דיווח של החברה הבוקר (א') לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש מרץ האחרון אישרו בעלי המניות של סנונדה את המיזוג באסיפה הכללית. על פי מתווה העסקה, תרכוש סנונדה הסינית את הון המניות של אדמה (100%) מידי כמצ'יינה לפי שווי של 2.8 מיליארד דולר וזאת בתמורה להקצאת מניות לכמצ'יינה שתמשיך להיות בעלת השליטה בסנונדה עם אחזקה של 78% מהון המניות. בסיום התהליך תיסחר הקבוצה המאוחדת בבורסת שנזן, אחת מבין שתי הבורסות בסין לצדה של שנגחאי, תחת השם החדש "אדמה" לפי שווי של 4.6 מיליארד דולר (מכפיל 25.5 על הרווח הנקי לשנת 2016). החברה המאוחדת תכלול דה-פקטו את פעילות אדמה ופעילות סנונדה הציבורית שהניבה מחזור של 280 מיליון דולר בשנת 2016. עוד עולה מהדיווח של אדמה כי החברה המאוחדת תפעל לגיוס הון בהיקף של 250 מיליון דולר באמצעות הקצאה פרטית לגופים מוסדיים לטובת השקעה בחברה.

הצעד למיזוג אדמה לתוך סנונדה הוא חלק מאסטרטגיה מוצהרת של אדמה מהשנים האחרונות שעיקרה בהרחבת פעילותה ונוכחותה בשוק הסיני, שהנו שוק הגנת הצומח השלישי בגודלו בעולם. אדמה, תחת ניהולו של חן ליכטנשטיין, מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים להגנת הצומח בשוק האגרוכימיה העולמי. היא נחשבת לאחת החברות הגדולות בעולם, ונכון לסיכום שנת 2016 הייתה השישית בגודלה במונחי מחזור. מלבד העובדה שהנהלת החברה יושבת בישראל, סדרת האג"ח (ב') שלה נסחרת בבורסה המקומית בדירוג AA- באופק יציב.

את הרבעון הראשון סיכמה אדמה ללא שינוי בשורת המכירות במונחי מטבע מקור (ירידה של 1.2% במחזור המכירות הדולרי) אך עם גידול של 9.5% ברווח הנקי לבעלי המניות שהסתכם בכ-114 מיליון דולר לעומת 104 מיליון דולר ברבעון המקביל הודות לשיפור בשיעורי הרווחיות הגולמית.

ברקע ליציקת פעילותה של אדמה בסנונדה, השלימה כמצ'יינה (CNAC) במהלך חודש מאי את העסקה לרכישת סינג'נטה השבדית בתמורה ל-43 מיליארד דולר. במסגרת עסקה זו, ולצורך השגת האישורים הרגולטורים הנדרשים, נערכים בחברת אדמה מזה מספר חודשים לאפשרות למכור מוצרים מסוימים של החברה באזורים מסוימים וזאת בתמורה לקבלת מוצרים אחרים מקבוצת כמצ'יינה המאוחדת שהם שווי ערך לפעילות אדמה.

חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה | צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות