אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכבת על אופניים שלא כחוק בת"א? צפה לקנסות של עד 1,000 שקל צילום: יריב כץ

רכבת על אופניים שלא כחוק בת"א? צפה לקנסות של עד 1,000 שקל

העירייה תחל בספטמבר לאכוף רכיבה לא חוקית על אופניים רגילים או חשמליים. בחודשים הקרובים יבצעו הפקחים אכיפה הרתעתית ויסתפקו באזהרות והחל מספטמבר יינתנו דו"חות על מגוון נרחב של עבירות

04.06.2017, 13:35 | תומר הדר

עיריית תל אביב תחל בספטמבר הקרוב לאכוף עבירת רכיבה על אופניים שלא כחוק - כלומר רכיבה על מדרכה. האכיפה ממוקדת הן באופניים חשמליים והן באופניים שאינם חשמליים. יש להדגיש כי גם כיום עבירת רכיבה על אופניים נאכפת – אך על ידי המשטרה ולא על ידי הפקחים העירוניים. כעת תבוצע האכיפה על ידי הפקחים העירוניים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי עיריית תל אביב מדובר בעשרות פקחים שיסיירו ברחבי העיר. באשר לחודשים הקרובים – ביוני ויולי תפעל העיריה ליידע את הציבור בנוגע לחוק ותבצע אכיפה "הרתעתית", כלומר דוחות לא יחולקו ופקחי העיריה יסתפקו באזהרות. בספטמבר ינתנו דוחות בגין מגוון נרחב של עבירות – לדוגמה איסור נסיעה על מדרכה ברחוב בו אכן קיים שביל אופניים – איסור אשר תקף לכל סוגי האופניים – חשמליים ורגילים. איסור נסיעה על מדרכה לרוכבי אופניים חשמליים ברחוב בו אין שביל אופניים (כלומר לאופניים רגילים לא ינתן קנס). איסור על חציית מעבר חציה ברכיבה וגם – איסור על הולכי רגל לשהות בשביל האופניים.

רכיבה על אופניים על המדדרכה - בניגוד לחוק, צילום: דנה קופל רכיבה על אופניים על המדדרכה - בניגוד לחוק | צילום: דנה קופל רכיבה על אופניים על המדדרכה - בניגוד לחוק, צילום: דנה קופל

רשימת הקנסות בגין עבירות הרכיבה מגוונת וכוללת איסור על שימוש בסלולרי בשעת רכיבה, עבירה שבגינה קונסים הפקחים באלף שקל. איסור על שימוש במדרכות, שבילי אופניים, מעברי חצייה וכו' ברכיבה על ידי מי שהכביש או השביל לא יועדו לו, קנסות בדרגות משתנות בטווח 100 שקל - 250 שקל, איסור גרימת הפרעה לתנועת עוברי דרך במדרכה – 250 שקל. איסור הליכת הולכי רגל על נתיב המיועד לרכיבת אופניים - 500 שקל.

עבירות הרכבה אסורות לרוכבים, קנסות בדרגות משתנות בטווח 100 שקל - 250 שקל. איסור שימוש באוזניות לרוכב במדרכה - 250 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות