אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנתיים אחרי פישמן: כלכלית ירושלים חוזרת לדירוג אשראי A צילום: דור מנואל

שנתיים אחרי פישמן: כלכלית ירושלים חוזרת לדירוג אשראי A

מידרוג העלתה את דירוג האשראי של חברת הנדל"ן בדרגה אחת מדירוג Baa1.il ל- A3.il באופק דירוג יציב: "העלאת הדירוג ואופק הדירוג נתמכים, בין היתר, משיפור מתמשך ביחסי האיתנות על בסיס המאזן המאוחד"

04.06.2017, 15:54 | אורן פרוינד

חברת הדירוג מידרוג העלתה היום (א') את דירוג האשראי של חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים בדרגה אחת מדירוג Baa1.il ל- A3.il באופק דירוג יציב. החברה שהייתה עד שנת 2015 בשליטת איש העסקים הכושל אליעזר פישמן ורגע אחד לפני הסדר חוב מהכואבים במשק הישראלי, אולם הצליחה להימנע ממנו באמצעות גיוסי הון וחוב מוצלחים. כיום נמצאת החברה ללא גרעין שליטה.

קראו עוד בכלכליסט

"יש לנו היום בקופה 700 מיליון שקל והנחת הבסיס שלנו היא שהחברה לא צריכה לעשות שום גיוס כדי לעבור את השנתיים הקרובות. במידרוג אהבו את זה", הסביר מנכ"ל החברה דודו זבידה. בשנתיים הקרובות נמשיך להוריד את החוב בצורה דרמטית. נמשיך באסטרטגיה שלנו בהתמקדות בישראל ומכירה של כל הנכסים שלנו בחו"ל ומה שהיה נראה חלום לפני שנתיים אנחנו רואים היום שהוא אכן קורם עור וגידים".

במידרוג ציינו כי "העלאת הדירוג ואופק הדירוג נתמכים, בין היתר, משיפור מתמשך ביחסי האיתנות על בסיס המאזן המאוחד אשר הינם הולמים ברמת הקבוצה, העומדים על חוב נטו ל-CAP של כ-64%. יחסים אלו השתפרו במהלך השנה האחרונה לאור אסטרטגיית הקבוצה לעמוד בתכניות מימושי הנכסים והקטנת רמות המינוף הכלליות. שיפור עסקי ופיננסי בפעילות החברות הבנות דרבן ומבני תעשיה תורם באופן חיובי לפרופיל העסקי והפיננסי של הקבוצה כמו גם צמצום משמעותי בחשיפה למירלנד. החברה יצרה נזילות מספקת לשנת 2017 אשר מהווה שנה מאתגרת מבחינת עומס הפירעונות שחל על החברה והקטינה את נטל עומס הפירעונות החל עליה בשנים שלאחר מכן".

עוד ציינו במידרוג כי, "פעילות החברה בחו"ל נמצאת בתהליכי צמצום לאור אסטרטגיית החברה למיקוד הפעילות בישראל, כך ששיעור התרומה של ישראל נהיה משמעותי יותר. סך הנכסים ו/או מקבצי הנכסים שהחברה מחזיקה מסתכם בכ-50 נכסים, אשר מרביתם נכסים מיוצבים, בעלי שיעורי תפוסה סבירים ברמה של כ-85%-90%. להערכת מידרוג המיקוד העסקי יתרום לפעילות העסקית והפיננסית בעתיד".

דודו זבידה, צילום: דור מנואל דודו זבידה | צילום: דור מנואל דודו זבידה, צילום: דור מנואל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות