אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוטנהאם מהפרמיירליג לקחה הלוואה בגובה 400 מיליון ליש"ט להשלמת האצטדיון החדש צילום: רויטרס

טוטנהאם מהפרמיירליג לקחה הלוואה בגובה 400 מיליון ליש"ט להשלמת האצטדיון החדש

הקבוצה כבר הוציאה 340 מיליון ליש"ט מהמשאבים שלה על רכישת הקרקע, תהליך התכנון (כולל צו רכישה וייעוץ משפטי) ועלויות הבנייה עד כה

05.06.2017, 08:21 | שירות כלכליסט

טוטנהאם מהפרמיירליג האנגלית השיגו הלוואה בנקאית לחמש שנים בגובה 400 מיליון ליש"ט לבניית האצטדיון החדש של הקבוצה בעל תפוסה של 61,500 מושבים. בנק אוף אמריקה, גולדמן זאקס ו-HSBC מספקים את ההלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

המימון מובטח מההכנסות הצפויות מהאצטדיון החדש. אין קנסות על תשלום מוקדם או דרישות פחת על ההלוואה עד לפתיחת האצטדיון. , צילום: רויטרס המימון מובטח מההכנסות הצפויות מהאצטדיון החדש. אין קנסות על תשלום מוקדם או דרישות פחת על ההלוואה עד לפתיחת האצטדיון. | צילום: רויטרס המימון מובטח מההכנסות הצפויות מהאצטדיון החדש. אין קנסות על תשלום מוקדם או דרישות פחת על ההלוואה עד לפתיחת האצטדיון. , צילום: רויטרס

הקבוצה כבר הוציאה 340 מיליון ליש"ט מהמשאבים שלה "על רכישת הקרקע, תהליך התכנון (כולל צו רכישה וייעוץ משפטי) ועלויות הבנייה עד כה, שכללו הוספת מדרגות ליציעים הצפוניים", כך לפי הצהרה שפרסמה הקבוצה. האצטדיון צפוי להיות אצטדיון הכדורגל השני היקר ביותר בבריטניה, אחרי וומבלי.

ההלוואה החדשה בגובה 400 מיליון ליש"ט מחליפה קו אשראי זמני של 200 מיליון ליש"ט שהעניקו אותם הבנקים, ממנו נמשכו 100 מיליון ליש"ט.

"שאר העלויות של הפרויקט ימומנו מההלוואה ומהמועדון. בנוסף, ENIC גרופ התחייבה להעביר קו אשראי של 50 מיליון ליש"ט לסיוע במימון האצטדיון ולהבטיח שהפרויקט ממומן כולו עד לסיום בנייתו", נכתב עוד בהצהרה.

המימון מובטח מההכנסות הצפויות מהאצטדיון החדש. אין קנסות על תשלום מוקדם או דרישות פחת על ההלוואה עד לפתיחת האצטדיון.

"אנחנו שמחים ששלושה מבין הבנקים הנחשבים והמזוהים ביותר בעולם תומכים בנו", מסר מתיו קולקוט, מנהל הפיננסים והפעילויות של טוטנהאם. "אנחנו מצפים להמשיך ולעבוד איתם ועם הקבלן הראשי שלנו, מייס לקראת ההתקדמות לשלבים הסופיים של המסע לספק את הזרז לאחד מפרויקטי ההתחדשות הגדולים ביותר של לונדון".

בשתי העונות האחרונות הקבוצה משחקת בתפוסה מופחתת באצטדיון וויט הארט ליין, כשמשחקי ליגת האלופות מתקיימים בוומבלי. בעונה הבאה הקבוצה תעבור לקיים את כל המשחקים שלה בוומבלי. בתחילה קיוו שההסדר הזה יחזיק רק עונה אחת, אך נראה כעת שיימשך שתי עונות.

ההסדר הפיננסי החדש פירושו שלא תהיה השפעה על המצב הפיננסי של הקבוצה, כך שהמאמן מאוריסיו פוצ'טינו יוכל להתבסס על דירוגה של הקבוצה במקום השני ולהמשיך לבסס את המועדון ככוח רציני בליגת האלופות, זאת לאחר שתי עונות שלא הרשימה בתחרות.

דו"ח שווי קבוצות הכדורגל של KPMG שמנטר את השווי של 32 המועדונים הבכירים באירופה, ציין את הספרס במיוחד לאחר שעלו בדירוג למקום העשירי. הקבוצה עקפה את פריז סן ז'רמן עם שווי שנע בין 978 מיליון יורו ועד ל-1.044 מיליארד יורו. זינוק משמעותי ומהיר לקבוצה שמעוניינת לבסס את מעמדה בפסגה האירופית.

הספרס הם בשליטת חברת ההשקעות ENIC, שבבעלות המיליארדר ג'ו לואיס ויו"ר המועדון דניאל לוי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות