אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופר פארם תתמודד במכרז של רשות שדות התעופה להפעלת חנות הקוסמטיקה בנתב"ג צילום: אסף עברון

סופר פארם תתמודד במכרז של רשות שדות התעופה להפעלת חנות הקוסמטיקה בנתב"ג

עופר לוי, סמנכ"ל שיווק וסחר בחברה מסר כי "הרשת תרכוש את מסמכי המכרז, תבחן אותו ואף תגיש הצעה להשתתפות בו". אתמול הודיעה רשות שדות התעופה כי המפעיל החדש יחל להפעיל את החנות ב-1 בינואר 2018 וכי המכרז יהיה תקף ל-10 שנים, עד 2028. הרשות יוצאת במכרז חדש לחנות בטרמינל 3 ולחנות בטרמינל 1

05.06.2017, 14:19 | אורנה יפת

סופר פארם מתכוונת לגשת למכרז של רשות שדות התעופה על חנות הדיוטי פרי בנתב"ג ולהחליף את ג'יימס ריצ'רדסון שאף היא מתכוונת לגשת מחדש למכרז. עופר לוי, סמנכ"ל שיווק וסחר בסופר פארם מסר כי "הרשת תרכוש את מסמכי המכרז, תבחן אותו ואף תגיש הצעה להשתתפות בו".

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", ג'יימס ריצ'רדסון מסיימת את חוזה ההתקשרות שלה להפעלת חנות הדיוטי פרי בנתב"ג בסוף דצמבר 2017 – שנתיים לפני תום תקופת החוזה המקורי, שמסתיים רשמית ב-2020, ולפני מועד האופציה להארכתו. מדובר במכרז להפעלת חנות הקוסמטיקה, אלכוהול ומוצרי טבק שהוא המכרז הגדול ביותר בדיוטי פרי בנתב"ג.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיעה רשות שדות התעופה כי המפעיל החדש יחל להפעיל את החנות ב-1 בינואר 2018 וכי המכרז יהיה תקף ל-10 שנים, עד 2028. הרשות יוצאת במכרז חדש לחנות בטרמינל 3 ולחנות בטרמינל 1.

סופר פארם, צילום: אוראל כהן סופר פארם | צילום: אוראל כהן סופר פארם, צילום: אוראל כהן

היציאה של ג'יימס ריצ'רדסון באמצע החוזה והאפשרות שלה לגשת למכרז החדש היא לפנים משורת הדין ובניגוד לתנאי המכרז עליו היא חתומה. רשות שדות התעופה מאפשרת לריצ'רדסון לגשת למכרז על אף שלא סיימה את תקופת החוזה הנוכחי. לא רק שמדובר בניגוד לתנאי המכרז אלא אף בניגוד לדרך בה פעלה הרשות בעבר אל מול החברות באג וסקאל, שיצאו מנתב"ג באמצע חוזה ולא הורשו לגשת למכרז החלופי.

במכרז החדש הורידה רשות שדות התעופה את שיעור ההצמדה לגידול בתנועת הנוסעים מ-70% ל-40% בשל גידול בתנועת הנוסעים. בשנה האחרונה ניהלה ג'יימס ריצ'רדסון עם רש"ת מו"מ נוקב וארוך וטענה לפגיעה במכירות ולקושי לשלם את התמלוגים הגבוהים לאור העליה בתנועת הנוסעים. כעת הרשות מאפשרת לריצ'רדסון לסיים את החוזה לפני תום התקופה, מבלי לחלט לה ערבויות ואף מאפשרת לה להשתתף במכרז החדש.

ג'יימס ריצ'רדסון זכתה במכרז בנתב"ג בשנת 2013 והתחייבה לדמי תמלוגים של 169 מיליון דולר בשנה שכבר האמירו ל-210 מיליון דולר בשנה כנגזרת מהקיף המכירות ותנועת הנוסעים.

כזכור, חברה בבעלותו של איש העסקים ליאון פאליק שמפעילה את חנויות "דיוטי פרי אמריקה" בשדות תעופה בעולם, הגישה עתירה מנהלית נגד רשות שדות התעופה וחברת ג'יימס ריצ'רדסון בבקשה למנוע מהרשות לשנות את תנאי המכרז בטרמינל 3 לטובת ריצ'רדסון ולא לאפשר לאחרונה לגשת למכרז החדש על חנות הטבק והאלכוהול בנתב"ג, במידה והרשות תקצר לה את תקופת המכרז המקורית. בנוסף, דרשה העותרת שלא לאפשר לג'יימס ריצ'רדסון לחבור לחברת היינמן הגרמנית ולהגיש הצעה משותפת כפי שהשתיים מתכננות. כעת כאמור, ההודעה של רש"ת מלמדת כי החשש של דיוטי פרי אמריקה לא היה לשווא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות