אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה יעלה לשמור על החבורה של גולדן סטייט ביחד? צילום: איי אף פי

כמה יעלה לשמור על החבורה של גולדן סטייט ביחד?

העלות של הקבוצה הטובה ב-NBA נמוכה יחסית בגלל חוזה נמוך יחסית של סטפן קארי; אך כדי לשמור את כולם ביחד בארבע השנים הקרובות, הקבוצה תצטרך להשקיע כ-1.3 מיליארד דולר

06.06.2017, 09:53 | שירות כלכליסט
קבוצת הכדורסל גולדן סטייט ווריורס חוותה את שלוש העונות הסדירות מהמוצלחות ביותר בהיסטוריה של ה-NBA, כך שלא משנה כיצד תסתיים סדרת הגמר היא ככל הנראה תרצה לשמור על הסגל הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

מהבחינה הזו, הפגרה השנה תהיה משמעותית עבור הקבוצה. סטפן קארי (שכר שנתי של כ-12 מיליון דולר), קווין דוראנט (26.5 מיליון דולר), אנדרה איגודלה (11.3 מיליון דולר) ושון ליבינגסטון (5.3 מיליון דולר), ארבעה מבין ששת השחקנים הבכירים של הקבוצה, מסיימים את החוזה שלהם וכדי להחתים את כולם הקבוצה תזדקק לעזרה מצידו של דוראנט, שיהיה מוכן לוותר על שכר כדי שאפשר יהיה להכניס את כולם תחת תקרת השכר. ולפי ה-ESPN דוראנט מוכן לעשות זאת.

תקרת השכר בעונת 2017/18 תעמוד על כ-102 מיליון דולר. אם קבוצה תשלם יותר מ-122 מיליון דולר לשחקניה, תאלץ לשלם גם מס יוקרה, שיחולק לקבוצות האחרונות.

אם דוראנט ידרוש את השכר המקסימלי, הוא יקבל 35.3 מיליון דולר בשנה ופירושו של דבר שהקבוצה תיאלץ לוותר על איגודלה וליבינגסטון, וזאת כדי לא לעקוף את תקרת השכר. אך על פי דיווח ב-ESPN, דוראנט מוכן לקבל פחות מהשכר המקסימלי כדי להישאר עם הווריורס ולשמור על הליבה של הקבוצה. עם זאת, ב-ESPN טוענים שהקבוצה כן תוכל להעניק לדוראנט העלאה של 20% בשכרו, כך שלא ירווויח את הסכום המקסימלי (35.3 מיליון יורו) אך ירוויח 32 מיליון דולר מאוד מכובדים.  

בכל מקרה, גולדן סטייט במצב שהיא נמצאת בו כיום - כלומר עם 4 מ-20 השחקנים הכי טובים בליגה ושני MVP של הליגה בשנים האחרונות, בזכות החוזה של סטפן קארי.

ב-2012, חתם השחקן על חוזה הארכה לארבע שנים בשווי 44 מיליון דולר. העסקה היתה נמוכה יחסית בשל חששות מפציעות חוזרות ונשנות בקרסול שלו. בווריורס לא ידעו באותה תקופה שקארי יצליח להתגבר על הפציעות ויזכה פעמיים בתואר ה-MVP. אך הוא השתפר, נמנע מפציעות וגם הביע סיפוק מהחוזה הנמוך יחסית - 72 שחקני NBA מרוויחים יותר ממנו.

"קארי הוא המנהיג בחדר ההלבשה" לפי רמונה שלבורן מ-ESPN. "כך למשל, כבר שנים שהכסף הוא לא נושא מהותי בקבוצה, וזה כי קשה להתלונן על כסף כשהכוכב מרוויח יחסית סכום נמוך וממשיך לפזז בהנאה. כל שאר הכוכבים בהרכב הלכו בעקבותיו וקיבלו פחות כסף ממה שיכלו. הדרך נסללה עבור דוראנט לעשות את אותו הדבר ביולי".

עם זאת, בקיץ צפוי קארי לפצות את עצמו על ההקרבה. קרוב לוודאי שיקבל חוזה לחמש שנים בשווי 205 מיליון דולר. לפי החוקים של הליגה, הווריירס יכולים לשבור את תקרת השכר כדי להחתים את קארי על חוזה כזה.

לפי הדיווחים, החוזה של קארי יהווה תקדים גם עבור קליי תומפסון (15.5 מיליון דולר) ודריימונד גרין (16.4 מיליון דולר), ששניהם חתומים על חוזים מתחת למקסימום. החוזים שלהם בתוקף עד 2019 ו-2020, בהתאמה. כל החוזים הללו, הנמוכים יחסית, העניקו לקבוצה מרחב מהתקרה, וכשהיא הועלתה בקיץ שעבר הקבוצה היתה יכולה להרשות לעצמה את דוראנט. 

אולם, בקרוב ייגמר לווריירס המרחב להחתים שמות גדולים נוספים. למעשה, בסופו של דבר עלותה שכר שלהם תהיה מהגבוהות בהיסטוריה של ה-NBA. לפי בובי מארקס, לשעבר מנהל בברוקלין נטס וכיום פרשן ביאהו, גולדן סטייט תצטרך להוציא סכום דימיוני של 1.3 מיליארד דולר בארבע שנים כדי לשמור את החבורה ביחד. הסכום כולל מסים ומיסי יוקרה שתצטרך ההנהלה לשלם ל-NBA בגלל שבירת תקרת השכר.

כמה שנים תוכל גולדן סטייט לשלם סכום גבוה כל כך לשחקניה ועד איזה גיל תהיה מוכנה לשמור כל כוכב? אלו יהיו שאלות שיכריעו את גורלה של השושלת המתפתחת בסן פרנסיסקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות