אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירה במשרד התחבורה: במרבית נסיעות המוניות לא מופעל מונה צילום: istock

בכירה במשרד התחבורה: במרבית נסיעות המוניות לא מופעל מונה

הדברים נאמרו בדיון בוועדת הכלכלה בהצעת החוק להסדרת ענף המוניות במהלכו ניסו המשתתפים לאמוד את היקף השוק השחור בענף; יו"ר ארגון המוניות: "לפי אנשי המקצוע אנחנו מרוויחים 27 עד 30 שקל לשעה. לכן אין צעירים במקצוע"

05.06.2017, 17:39 | שחר אילן

מנהלת אגף מיקרו כלכלה במשרד התחבורה דפנה עין-דור אומרת שבמרבית הנסיעות במונית לא מופעל מונה. עין דור אמרה את הדברים בישיבה של ועדת הכלכלה שדנה בהצעת החוק החדשה להסדרת ענפי המוניות והשכרת הרכב. עם זאת, סייגה את דבריה שייתכן שבחלק מהמקרים המונה לא מופעל אבל הנהג מזין לתוכו מחיר מוסכם.

קראו עוד בכלכליסט

עין דור אוספת נתונים על הוצאות והכנסות נהגי המוניות לצורך קביעת מערכת חדשה של תעריפים. לאחר הישיבה הטיחה בנהגי המוניות ש"לפי הנתונים שקיבלתי אתם מפסידים. כלומר, הנתונים לא נכונים".

 , צילום: חיים הורנשטיין צילום: חיים הורנשטיין  , צילום: חיים הורנשטיין

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל מהמחנה הציוני אמר בישיבה ש"זו אמירה קשה מאוד. את בעצם אומרת שיש הרבה שחור, שלא הצלחתם לדעת מהן ההכנסות האמתיות של נהגי המוניות כי להערכתכם יש שוק שחור". הוא ביקש לדעת בכמה אומד משרד התחבורה את היקף השוק השחור בענף המוניות. בתגובה אמר סגן מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה דרור גנון ש"במשרד התחבורה מתקבלות הרבה תלונות על אי קבלת חשבונית בנסיעה".

יו"ר ארגון נהגי המוניות יהודה בר-אור טען לעומת זאת ש"לפי אנשי המקצוע אנחנו מרוויחים 27 עד 30 שקל לשעה. לכן אין צעירים במקצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
חלק גדול הנהגים לא יודעים להפעיל מונה ,באמת מחוסר ידע "קשה לא למדו"
לבכירה ממשרד התחבורה,את מוזמנת לטרמינל 3 שער 32 ולראות כמה וואנים ורכבים פרטיים ,מסיעים בתשלום ,ללא רשיון מונית או הסעת נוסעים,ללא ביטוח מתאים,ללא רישום בחברת הסעות,בקיצור עושים שחור וגונבים נוסעים בלי שום בעיה,משרד התחבורה הציף את המדינה במספרי מונית"זכות ציבורית"ועל כל נוסע נלחמים ,יותר גרוע מהמקצוע העתיק בעולם,כולם גיבורים על סקטור של אנשים מוגבלים בינהם נכי צהל שקיבלו מהמדינה "פח"מספר מונית .הענף הזה הוא הכי פגוע ים של נהגים עובדים על מוניות אחרי שסיימו יום עבודה במקומות שונים,ונשארים ערים כמעט 22 ש' ביממה,עד מתי נזעק לאבינו שבירושליים אך גר כמו מלך בכפר אחים הלו הוא שר התחבורה "הבולדוזר"על מי עלינו ה"נהגים"שמבקשים לאכול פת לחם,ותחשבו על זה.
נאג'י אור יהודה נהג מונית  |  06.06.17