אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
1,200 כלי רכב במכרז ליסינג ענק של חברת החשמל צילום: עמית שעל

1,200 כלי רכב במכרז ליסינג ענק של חברת החשמל

לראשונה בתולדותיה יצאה חברת החשמל למכרז ליסינג במטרה להחליף כמחצית מצי הרכב שבבעלותה. בין המכוניות במכרז גם יוקרתיות במיוחד

06.06.2017, 08:25 | תומר הדר וליאור גוטמן

חברת החשמל יוצאת לראשונה בתולדותיה למכרז ליסינג. צי הרכב של חברת החשמל מונה כיום כ־3,000 מכוניות מסוגים שונים, שנמצאות כולן בבעלות חברת החשמל.

עם קליטת מכוניות הליסינג, בעוד כחמישה חודשים, תחל חברת החשמל במכירת הצי הקיים. על פי הערכות, לאור גודלו של המכרז, צפויות כל חברות הליסינג להשתתף בו.

עובדים של חברת החשמל (ארכיון), צילום: יוסי וייס עובדים של חברת החשמל (ארכיון) | צילום: יוסי וייס עובדים של חברת החשמל (ארכיון), צילום: יוסי וייס

על פי מסמכי המכרז, מדובר בעסקה בהיקף מהותי במיוחד: 1,200 מכוניות מסוגים שונים. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", למכרז קדם פיילוט שבמסגרתו סופקו לחברת חשמל מכוניות מנהלים היברידיות של טויוטה על ידי שלמה SIXT. שלשום אף ערכה חברת החשמל לראשונה מפגש ספקים מיוחד לחברות הליסינג.

ממסמכי המכרז עולה כי מדובר בשש קטגוריות של רכבים אשר יסופקו לחברת החשמל במשך שלוש שנים בשלוש קבוצות. בקבוצת המכוניות היוקרתיות נכללות בין היתר ניסאן אלטימה, מכונית המוצעת גם לשרים, וסובארו B4.

חברת החשמל תהיה רשאית להחזיר 10% מן הרכבים לחברת הליסינג הזוכה מבלי שיושת עליה כל קנס - ואילו עובדי חברת החשמל יוכלו לרכוש את המכוניות כשיחפצו במחיר של עד 85% מערכה של המכונית על פי מחירון הרכב של לוי יצחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות