אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הוראת רשות שוק ההון: ביטוח הנסיעות לחו"ל מתייקר צילום: צביקה טישלר

בשל הוראת רשות שוק ההון: ביטוח הנסיעות לחו"ל מתייקר

לאומי קארד תפחית את מספר ימי הכיסוי החינמי לנוסעים לחו"ל מ־55 ימים לחמישה ימים. זאת בשל הוראת רשות שוק ההון, הקובעת סל מינימלי לביטוח נסיעות, שמייקר את עלותו. גם בכאל ובישראכרט שוקלים לשנות את התנאים

07.06.2017, 08:55 | רעות שפיגלמן

בעקבות הסדרה חדשה של רשות שוק ההון בתחום ביטוחי הנסיעות, הטסים לחו"ל המבוטחים דרך חברות כרטיסי האשראי צפויים לשלם יותר על ביטוח. לפי ההסדרה, שתכנס לתוקף בחודש אוגוסט הקרוב, כל חברות הביטוח נדרשות להציע ללקוחותיהן רובד כיסוי מינימאלי זהה. חלק מחברות כרטיסי האשראי, המציעות ללקוחות הטבה של ביטוח נסיעות בחינם, לא עומדות ברף התחתון של הדרישה הזאת.

קראו עוד בכלכליסט

לכן, חברת לאומי קארד המציעה כהטבה ביטוח של AIG, הודיעה לאחרונה כי היא מורידה את מספר ימי הכיסוי החינמי מ־55 ימים לחמישה ימים בלבד. בחברה טוענים כי בשל עלות הדרישות לשינוי תכולתו של הסל הביטוחי, לא היתה להם ברירה אלא לצמצם את ההטבה, וכי השיגו את התנאים המקסימליים. בשל דרישות רשות שוק ההון, הביטוח יכלול כיסוי לאיתור וחילוץ, דבר שלא נכלל בהטבה עד כה. בנוסף, החברה העלתה את הגיל המקסימלי לכיסוי מ־75 ל־85.

מלבד זאת, הכיסוי הביטוחי של החברה יכלול כיסוי של עד 1.25 מיליון שקל להוצאות רפואיות בחו"ל, והשתתפות העצמית תעמוד על 75 דולר במקרה של תביעה (לקוחות מועדוני פרימיום שונים פטורים מתשלום ההשתתפות העצמית).

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. ההוראה תיכנס לתוקף באוגוסט, צילום: צביקה טישלר הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. ההוראה תיכנס לתוקף באוגוסט | צילום: צביקה טישלר הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. ההוראה תיכנס לתוקף באוגוסט, צילום: צביקה טישלר

גם באתר של חברת כרטיסי האשראי כאל מציינים כי הביטוח החינמי לחו"ל תקף עד ל־31.7.2017, כלומר עד כניסתה של ההסדרה החדשה לתוקף. בימים הקרובים החברה צפוייה לעדכן את לקוחותיה בשינויים שהיא עורכת בשל כניסת התקנות החדשות, וגם בישראכרט עוסקים בימים אלו בהתאמת ההטבה הביטוחית לכללים החדשים. עם זאת, ישראכרט עדיין לא מאזכרת את השינוי הצפוי. חברה שלא תרצה לצמצם את מספר הימים לכיסוי ביטוחי חינמי, תאלץ לספוג את עלויות הכללת המוצרים הביטוחיים הנוספים על עצמה.

מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו | צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה

ההסדרה בתחום ביטוחי הנסיעות נקבעה בתחילת השנה על ידי רשות שוק ההון. המטרה בכך היא ביצוע תהליך מכירה שקוף והוגן, בו כל חברה מציעה לכל לקוח סל כיסויי בסיסי. בין היתר היא קובעת הוראות להתאמת התוכנית הביטוחים לכל לקוח לפי היבטים משתנים של גיל, מדינת יעד וכדומה. בנוסף, ההוראות החדשות מחייבות את החברות לברר בעת רכישת הביטוח את מצבו הרפואי של המבוטח ולהסביר לו את התנאים בהם יקבל שיפוי.

כיום, כאמור, חברות כרטיסי האשראי מציעות את הביטוח החינמי לחו"ל במודל רזה בהשוואה לחלק מחברות הביטוח. בדרך כלל, כאשר לקוח חברת כרטיסי אשראי מתקשר להפעיל את הביטוח, נציגי החברות מסבירים לו מדוע כדאי לו לשדרג את הכיסוי תמורת תשלום נוסף.

פגיעה נוספת בהטבות של לאומי קארד - הנקודות שוות פחות

מלבד ההחלטה של לאומי קארד כי תצמצם את מספר ימי הכיסוי הביטוחי החינמי לנוסעים לחו"ל מ־55 ימים לחמישה ימים, החברה צפויה להודיע בקרוב על על שינוי במנגנון הנקודות ו"הפינוקים". בין היתר, החברה תוריד מספטמבר את שווי "הפינוקים", מעין נקודות שתמורתן מקבלים הלקוחות הנחות שונות. כך, עבור חלק מההטבות עבורן הלקוחות היו צריכים לשלם עד כה "פינוק" אחד - הם יידרשו לשלם בקרוב שני "פינוקים".

בנוסף, החברה תשנה בחודש ספטמבר את מסלול מועדוני תעופה, המאפשר להמיר נקודות בכרטיס האשראי לנקודות בחברות תעופה, כך שהצבירה תקבל תאריך תפוגה. לפי השינוי, כל הנקודות שהלקוחות יצברו בזכות ביצוע עסקאות יהיו בעלות תוקף לשנה קלנדרית אחת. אם הלקוחות לא ימירו את הנקודות לנקודות טיסה תוך שנה - הן תמחקנה ולא יינתן בגינן כל פיצוי. מלבד זאת, יחס הצבירה של הנקודות למועדוני תעופה למחזיקי כרטיסי מולטי פלטינה מסוג ויזה או מסטרקארד יוכפל. כיום עבור כל 12.5 שקל שהלקוחות מוצאים הם מקבלים נקודת תעופה אחת, אך מספטמבר כל נקודה תתקבל עם ביצוע עסקה בגובה של 25 שקל.

מחברת לאומי קארד נמסר: "לאומי קארד מציעה מגוון רחב ודינמי של הטבות מעולמות תוכן רבים, הניתנות במעמד הרכישה ואינן כפופות למגבלות או התניות כלשהן, זאת בנוסף לתכנית הפינוקים 1+1 ולמסלול מועדוני התעופה. החברה מקפידה להציע באופן מתמיד הטבות חדשות המותאמות לטעמי הלקוחות, בדגש על המקומות והאירועים המבוקשים ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
לאומי קארד כנראה לא כל כך אוהבים חו"ל
לא יודע למה .. יש לי כרטיס של לאומי קארד ובכל פעם אני מגלה שעמלות ההמרה שאני משלם על עסקאות בחו"ל גבוהות מכרטיסים אחרים שיש לי ולא אפטר כדי שלא יחשדו שאני מגיב מטעם. כשהתקשרתי לברר אם יש מה לעשות מתחילות השאלות אם אני רופא, עורך דין וכו... אני הרבה בחו"ל והכרטיסים של לאומי קארד לא יוצאים מהארנק. עכשיו גם ביטוח נסיעות פחות רלוונטי. בקיצור לא משהו.
ם  |  08.06.17
לכל התגובות