אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנים מקבילים: הגדרת בושם כתמרוק תוביל להתייקרות

יבואנים מקבילים: הגדרת בושם כתמרוק תוביל להתייקרות

ריח רע: יבואנים מקבילים של בשמים טוענים כי תקנות חדשות שמגדירות בושם כתמרוק יובילו להתייקרות היבוא

07.06.2017, 08:51 | נורית קדוש
יבואנים מקבילים של בשמים טוענים כי משרד הבריאות מתכוון לאשר שורת תקנות שמשנות את ההגדרה של הבושם ובעקבותן מחירי הבשמים יעלו. מדובר בתקנות במסגרת חוק התוכנית הכלכלית שצפוי להיכנס לתוקף ב־1 ביולי, במסגרתן הוגדר בושם כתמרוק ומשכך, כל הדרישות בפקודת הרוקחים יחולו גם על בישום, דבר שיקשה על היבוא המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

בין ההחמרות שקיימות בתיקון החוק נמצאות דרישה לבדיקות מעבדה נוספות, שעלותן 5,000–8,000 שקל לכל רישיון, ודרישה מהיבואנים המקבילים להמצאת מסמכים רבים אשר ניתן לקבל רק מהיצרן. היבואנים המקבילים טוענים כי היצרנים קשורים בחוזים עם יבואנים רשמיים ולכן לא ישתפו פעולה עם היבואנים המקבילים. "מצב אבסורדי זה יגרום למונופול בתחום הבישום, שכן כל חברה תייצר את בשמיה שלה באופן בלעדי וכפועל יוצא מכך, תהיה עליית מחירים בענף", כתבו היבואנים במכתב ששלחו למשרד הכלכלה.

בשמים, צילום: עמית שעל בשמים | צילום: עמית שעל בשמים, צילום: עמית שעל

חוק התכנית הכלכלית נועד לתקן חוקים שונים במטרה לחזק את הצמיחה במשק, להגדיל את רמת התחרות בו, להוזיל את יוקר המחיה בישראל ולצמצם את אי־השוויון הכלכלי הקיים במשק. אלא שהיבואנים המקבילים טוענים כי "החוק והתקנות שהותקנו מכוחו נחקקו באופן בלתי תקין, שכן הם לא זומנו ולא נכחו בוועדות השונות, כך שלא נשמעה עמדתם.

"בניגוד לרפורמת הקורנפלקס, שמאפשרת להכניס לשוק הישראלי עם רגולציה מינימאלית מכולות של מוצרי מזון, התקנות החדשות לקחו את הבשמים שאין להם השפעה על הבריאות, והערימו תנאים וקשיים רק בכדי לבלום אותנו ושלא נביא בשמים במחירים תחרותיים למחירי היבואנים הרשמיים", אמר היבואן רון טיומקין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הם גם חסמו יבוא תמרוקים מ 156 מדינות!
ברגולציה החדשה השחיל משרד הבריאות דרישה להציג תעודת FREE SELL לתמרוק מאחת מ 36 מדינות בלבד שהמשרד החליט להכיר בהן , כלומר לא יהיה ניתן לייבא עוד תמרוקים מ 156 מדינות הכוללת את סין, טורקיה, דרום קוריאה ועוד - משמעות הדבר - התייקרות דרסטית בשוק מוצרי הטיפוח!!
דודי  |  14.06.17
2.
התרגיל המסריח
הצרכן הסופי ישלם את המחיר! זאת שרלטנות לשמה, כאשר כופים הלכה למעשה את היבוא בידיי קבוצה מסויימת, ומוציאים מן המשחק עשרות יבואנים מקבילים שמביאים בדיוק,אבל בדיוק את אותו מוצר בעלות סבירה ללקוח, ולא מעמיסים עליו עלויות שלא קשורות אליו. בושה!! מדינת חלם!!
אלי  |  12.06.17
1.
היבואנים הבלעדיים עבדו על כולם
בועדה ששינתה את התקנות היה נציג לשכת המיסחר המייצג את היבואנים הבלעדיים והשחילו עז שמעתה גם בשמים ידרשו לרישיון משרד הבריאות. מקום המדינה לא היה צורך ופתאוםםםםם מה שיקרה שביבוא המקביל שבזכותו ירדו המחירים יעלם והמחירים שוב יעלו חנויות שנפתחו למכירת בשמי יבוא מקביל יסגרו ובא לציון גואל דר הכלכלה עובדים עליך בעיניים
דודי  |  09.06.17