אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלע קפיטל גייסה 458 מיליון שקל כדי לרכוש את מטה מזרחי טפחות צילום: צביקה טישלר

סלע קפיטל גייסה 458 מיליון שקל כדי לרכוש את מטה מזרחי טפחות

השבוע נחשף ב"כלכליסט" שהקרן חתמה על מזכר הבנות לרכישת 8 הקומות במגדל משה אביב תמורת 278 מיליון שקל

07.06.2017, 10:23 | אורן פרוינד

קרן הריט סלע קפיטל גייסה 458 מיליון שקל כדי להשלים את עסקת הרכישה של מטה בנק מזרחי טפחות ברמת גן. בשבוע שעבר חתמה הקרן על מזכר הבנות לרכישת 8 הקומות במגדל משה אביב תמורת 278 מיליון שקל וכעת, לאחר השלמת הגיוס, היא מתקרבת להשלמת העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

סלע קפיטל ביצעה גיוס משולב של מניות ואג"ח. היא גייסה 195 מיליון שקל באמצעות מניות במחיר מניה של 706 אגורות. באג"ח היא גייסה 263 מיליון שקל באמצעות הרחבה של סדרה ב' הקיימת, כשהיא מעניקה הנחה של 3.4% על מחיר המניה טרום ההודעה על הגיוס. התשואה שמשתקפת מהגיוס היא 1.92% המגלמת מרווח של 159 נקודות על מח"מ של 7 שנים.

סלע קפיטל גייסה את הכסף די בקלות, לאחר שקיבלה ביקושים של חצי מיליארד שקל לאג"ח וביקושים של 300 מיליון שקל למניות. את הגיוס של סלע קפיטל ביצעו גופי החיתום ווליו בייס בניהולו של פלג פאר ואייפקס הנפקות בניהולו של אליאב בר דויד. המשקיעים המוסדיים שהשתפו בגיוס ההון הם פסגות, הראל, מור, מיטב, אנליסט, נוקד ואינפיניטי.

מגדל משה אביב ברמת גן, צילום: צביקה טישלר מגדל משה אביב ברמת גן | צילום: צביקה טישלר מגדל משה אביב ברמת גן, צילום: צביקה טישלר

כפי שנחשף ב"כלכליסט" השבוע, קרן סלע קפיטל חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם הבנק לרכישת הקומות בשטח של 11,500 מ"ר תמורת 278 מיליון שקל, כמעט פי 2 מהסכום שבו רכש הבנק (152 מיליון שקל) את הקומות האלו בשתי עסקאות בשנים 2002-2000. העסקה עדיין כפופה לאישור דירקטוריון הבנק.

מדובר בעסקת Sell & Lease Back שבו הבנק מוכר את הנדל"ן שלו אולם מתחייב להמשיך ולשכור את המשרדים לתקופה ממושכת. על פי תנאי ההסכם, הבנק ישלם 17 מיליון שקל בשנה שמגלמים תשואה שנתית של 6.1% מהנכס. מדובר כאמור ב-8 קומות בין הקומה השלישית ועד הקומה ה-13 (למעט קומות 5-4) במגדל.

מטרת המכירה היא להגדיל את הגמישות של הבנק, כך שאם בעתיד יחליט לצמצם את שטחיו הוא יוכל לעשות זאת יותר בקלות - מה שלא מתאפשר לו כאשר הנכס בבעלותו.

המעבר של בנק מזרחי טפחות לרמת גן היה הראשון מבין הגופים הפיננסיים שעשו את היציאה מתל אביב. מגדל משה אביב נמצא בקרן הרחובות ז'בוטינסקי ואבא הלל ברמת גן. הוא כולל 68 קומות, ובעת שנחנך הוא כונה המגדל הגבוה ביותר במזרח התיכון. המגדל מכיל שטחי משרדים ושטחי מגורים ומסחר בהיקף של כ-82 אלף מ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות