אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קספרסקי: מיקרוסופט חונקת את שוק האנטי-וירוסים

קספרסקי: מיקרוסופט חונקת את שוק האנטי-וירוסים

לטענת חברת הסייבר הרוסית, ענקית התוכנה דוחפת את תוכנת ווינדוס דיפנדר למשתמשים בתור ברירת מחדל - ואף מגדירה אותה מחדש ככזו לאחר כל עדכון של ווינדוס 10. קספרסקי הגישה על כך תביעה לנציבות האיחוד האירופי ולרגולטורים נוספים

07.06.2017, 11:17 | רפאל קאהאן
חברת אבטחת המידע הרוסית קספרסקי הגישה אתמול (ג') לנציבות האיחוד האירופי תביעת הגבלים עסקיים נגד מיקרוסופט. לטענת החברה, ענקית התוכנה מנצלת את ווינדוס 10 כדי לדחוף למשתמשים את פתרון האבטחה המובנה בה, ווינדוס דיפנדר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח של ה-BBC, מיקרוסופט הגיבה שמוצריה עומדים בדרישות חוקי התחרות. החברה הוסיפה שהיא תענה לכל שאלה שתוצג לפניה על ידי הרגולטורים ושמטרתה העיקרית היא לשמור על בטיחות לקוחותיה.

יוג יוג'ין קספרסקי יוג

קספרסקי טוענת שהמעשים של מיקרוסופט גורמים לירידה באיכות האבטחה שמקבלים המשתמשים. "הגבלת היכולת של המשתמשים לבחור מביא להפסד כספי הן עבורם והן עבור חברות אבטחת מידע חיצוניות", הצהירו אנשי קספרסקי. החברה הגישה תביעה דומה לרשות ההגבלים העסקיים הרוסית (FAS) וכן למשרד הקרטלים הפדרלי בגרמניה.

מיקרוסופט ביצעה מספר שינויים בווינדוס 10 ביניהם חלון מידע שמציע למשתמשים להסיר את תוכנת ההגנה החיצונית בה הם משתמשים לטובת תוכנת הדיפנדר. זאת ועוד, לאחר כל עדכון גדול של ווינדוס, תגדיר המערכת את ווינדוס דיפנדר כברירת מחדל ללא אישור מהמשתמש. תופעה זו כבר צוינה בעבר על ידי יוג'ין קספרסקי בפוסט שפרסם בנובמבר שעבר, בו שטח את טענותיו נגד מיקרוסופט והאשים את החברה בניסיון לחנוק את שוק אבטחת המידע למחשבי ווינדוס.

היסטוריה של קנסות

זו לא הפעם הראשונה שמהלכיה העסקיים של מיקרוסופט עומדים למבחן הגבלים עסקיים באירופה: ב-2007 הם הביאו אותה לקנס של כמיליארד דולר לאחר מאבק משפטי שנמשך כ-15 שנה. החברה גם נקנסה ב-2013 בהיקף של כ-600 מיליון דולר על ידי הנציבות בגלל שהיא נמנעה מלהציע ללקוחותיה האירופים את האפשרות לבחור את הדפדפן במקום אינטרנט אקספלורר המובנה.

בנציבות האירופית רואים בחומרה את הניסיון להכריח את הצרכנים להשתמש בפתרון אחד על פני פתרון צד שלישי, גם אם מדובר ביכולת מובנית בחבילת ווינדוס. על כן יש סיכוי לא רע שטענותיה של קספרסקי יזכו לאוזן קשבת בבריסל ויובילו את מיקרוסופט לבחון מחדש את שיטותיה העסקיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות