אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד ראשונה מפוטין: השעון היקר ביותר באוסף של נשיא רוסיה מוצע למכירה צילום: Hodinkee

יד ראשונה מפוטין: השעון היקר ביותר באוסף של נשיא רוסיה מוצע למכירה

מדובר בדגם של חברת פטק פיליפ, שנחשב לאחד המתוחכמים בעולם - ומוצע רק ללקוחות מעטים; בכמה נאמד מחירו?

07.06.2017, 19:47 | בלומברג

השעון היקר והמרשים ביותר באוסף השעונים של מנהיג רוסיה, ולדימיר פוטין, יועמד למכירה פומבית. פוטין הוא חובב שעונים לא קטן - האוסף שלו כולל דגמים כגון "בלאנקפיין אקוואלונג" (Blancpain Aqualung), שאותו ענד כשחתם על הברית לסיפוח חצי האי קרים.  

קראו עוד בכלכליסט

הדגם שיוצע למכירה הוא Grand Complication Reference 5208P של "פטק פיליפ". מדובר באחד הדגמים המורכבים ביותר שהחברה יצרה אי פעם. השעון כולל מנגנון מתיחה אוטומטי, מנגנון השמעת השעה המדויקת (באמצעות צלילים), כרונוגרף, ולוח שנה היודע לבצע תיקונים חריגים - למשל במקרה של שנה מעוברת. גוף השעון עשוי פלטינה וקוטר הלוח שלו הוא 42 מ"מ.

שעון פטק פיליפ של פוטין. מחירו מוערך במיליון דולר, צילום: Hodinkee שעון פטק פיליפ של פוטין. מחירו מוערך במיליון דולר | צילום: Hodinkee שעון פטק פיליפ של פוטין. מחירו מוערך במיליון דולר, צילום: Hodinkee

מחירו של השעון, שנחשב לאחד המרשימים והיקרים בעולם, מוערך בכ-980 אלף פרנק שווייצרי (כמיליון דולר) והוא מוצע אך ורק ללקוחות החשובים ביותר של החברה.

על פי הדיווחים, השעון נמכר לפוטין במשרדי חברת Watches of Switzerland בלונדון, אך תאריך הרכישה אינו ידוע. ייתכן שמישהו מילא את הטפסים לשעון עבור פוטין, כך שאין דרך לדעת אם השעון נמכר לו אישית או לבא כוחו. ואולם ידוע שעל משווקי שעוני "פטק פיליפ" לציין את שמו האמיתי של הלקוח בטפסי המכירה.

השעון יוצע במכירה פומבית על ידי אנטיקורום (Antiquorum); עדיין לא נקבע לו מחיר, שכן בית המכירות מחפש פריטים נוספים למכירה שאמורה להתקיים ביולי, במונקו.  

 , צילום: Hodinkee צילום: Hodinkee  , צילום: Hodinkee

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות