אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלי שעוסק במסחר ושיווק ברומניה חשוד בהעלמת 7 מיליון יורו שהופקדו בשוויץ צילום: טל שחר

ישראלי שעוסק במסחר ושיווק ברומניה חשוד בהעלמת 7 מיליון יורו שהופקדו בשוויץ

יוסף ווג מרמת השרון חשוד שמכר את מניות החברה שלו, כאשר 6.9 מיליון יורו הופקדו בחשבון מקודד בנק UBS. הוא שוחרר בערבות של 700 אלף שקל

07.06.2017, 13:26 | עמרי מילמן

תושב רמת השרון בעל עסקי מסחר ושיווק ברומניה, יוסף ווג, נחקר בחשד להעלמת הכנסות בהיקף של כ-7 מיליון יורו שהופקדו בחשבונו המקודד (שאינו רשום על שמו) בבנק UBS ציריך.

בבקשת השחרור בערבות שהגישה רשות המסים נכתב כי יחידת "יעדים" של הרשות צברה מידע לפיו ווג הוא הבעלים של חשבון מקודד בבנק UBS בציריך, בו הופקדו חלק מ-11.1 מיליון יורו שקיבל לאחר שמכר את מניות החברה שלו.

עפ"י החשד, ווג ערך שני הסכמים עם רוכשת המניות, לפיהם נמכרו 50 אלף מניות תמורת 4.1 מיליון יורו, אותם הפקיד בחשבון בנק BRD ברומניה ודיווח על אותו סכום לרשות המסים בדו"ח השנתי. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

במקביל, לפי חשדות רשות המסים, נמכרו עוד 83 אלף מניות תמורת 6.9 מיליון יורו שהופקדו בחשבון שבבנק UBS ציריך, שלא דווחו למס הכנסה.

רשות המסים מצאה בביתו של ווג מסמכים הכוללים את שני ההסכמים עם רוכשת המניות וכן מסמכים הקשורים להכנסות נוספות שהפיק בשנים 2014-2009 מפעילותו ברומניה בהיקף של מיליון שקל שהושמטו מהדו"חות שהוגשו למס הכנסה.

שופט בימ"ש השלום בחיפה, זיו אריאלי, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון והורה על שחרור ווג תוך הפקדת ערבויות כספיות של 700 אלף שקל וצו איסור יציאה מהארץ לחצי שנה.

תגובת עורכי דינו של ווג, אודי ברזלי ועופר רחמני: "המדובר בשאלה של אי דיווח חלקי, כאשר הפרטים העיקריים הנוגעים לחשדות דווחו לרשות המסים זה מכבר והרבה לפני החקירה. קיימת שאלה לגביי היקף הדיווח, שאלה עם היבטים אזרחיים נרחבים של חבות במס, וכן סוגיית תושבות המס, שצריכות להיבחן על ידי הצדדים. תנאי השחרור סוכמו מראש בין משרדנו לבין פקיד שומה חקירות חיפה, שבאדיבותו הרבה הגיע עמנו לסיכום תנאים מקובלים וסבירים בנסיבות של ראשית חקירה מסוג זה. מרשנו ואנו מתכוונים ללבן את כל העובדות מול פקיד השומה בשקיפות מלאה לצורך הסרת מחדלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות