אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוקטור AI, מתי אני אמות?

דוקטור AI, מתי אני אמות?

חוקרים הצליחו לפתח מערכת בינה מלאכותית שמצליחה לנבא בדיוק של כ-70% מתי ימות אדם, על בסיס צילומי CT ומידע רפואי נוסף. הדיוק שלה דומה לשל רופא אנושי - ובעתיד תוכל לסייע באבחון, חיזוי מחלות ובניית תוכניות טיפול

07.06.2017, 14:14 | רפאל קאהאן

חוקרים מאוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה פיתחו מערכת בינה מלאכותית שמסוגלת לנבא בדיוק של 69% אם חולה ימות בחמש השנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת נשענת על ניתוח צילומי דימות רפואי לאיתור סיכוני מוות שונים. לדברי החוקרים, המערכת מסוגלת לנבא תוחלת חיים ברמת דיוק דומה לשל רופא אנושי.

הבדיקה נשענה על נתונים רפואיים ו-16 אלף סריקות CT של 48 פציינטים בעלי פרוגנוזה ידועה, אך בעתיד תוכל המערכת למצוא גורמי סיכון פיזיולוגיים ולסייע לרופאים באבחון מחלות וסיבוכים.

תצלומי דימות רפואי, בסיס לאבחון ע"ב AI תצלומי דימות רפואי, בסיס לאבחון ע"ב AI תצלומי דימות רפואי, בסיס לאבחון ע"ב AI

הפיתוח תלוי בהשגת יותר ויותר תצלומי CT ורנטגן באיכות גבוהה, שיאפשרו ללמד את המערכת לזהות יותר מצבים רפואיים ואף לחזות מחלות בטרם יתפרצו. עם הרחבת יכולות המערכת, יוכלו רופאים לבנות תוכנית טיפולים אישית לכל פציינט בהתאם למצבו, על סמך מסד נתונים גדול ומתעדכן של מידע רפואי.

היתרון של מערכת לומדת שכזו היא שבמקום להתמקד אך ורק בסימפטומים ובנתוני בדיקות, האינטליגנציה המלאכותית תוכל גם לצפות השלכות פיזיולוגיות של טיפולים שונים, באופן מורכב בהרבה ממה שרופאים אומנו לבצע. מערכת שכזו תוכל להתממשק בעתיד גם לכלים נוספים בתחום הבריאות הדיגיטלית, כגון מוצרי מחשוב לביש כשעוני ספורט ואפליקציות ניטור תזונה, כדי להעניק ל-AI תמונה עשירה יותר של מצב הפציינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות