אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי מכר את הסניף הראשי בתל אביב תמורת 277 מיליון שקל צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

בנק לאומי מכר את הסניף הראשי בתל אביב תמורת 277 מיליון שקל

הבניין, בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי, נרכש במשותף ע"י קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר ואקרו נדל"ן של משפחת ארבוב. כחלק מהעסקה, לאומי צפוי להישאר כשוכר בבניין למשך כשנתיים

07.06.2017, 15:32 | גולן חזני

בנק לאומי מכר את אחד מנכסיו הוותיקים והמוכרים ביותר, בניין הסניף הראשי בתל אביב ומטה הבנק, בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי. ל"כלכליסט" נודע כי הבניין נרכש במשותף ע"י קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר ואקרו נדל"ן של משפחת ארבוב, תמורת 277 מיליון שקל.

כחלק מהעסקה, לאומי צפוי להישאר כשוכר בבניין למשך כשנתיים, לצורך היערכות לקראת איתור פתרון חלופי ליחידות המאכלסות אותו.

מדובר במחיר הגבוה בכ-50 מיליון שקל מהשווי בספרי הבנק כך שהבנק ירשום רווח של 260 מיליון שקל.

בהתאם לתוכנית בניין עיר (תב"ע) הקיימת בתל אביב, ניתן לבנות על המגרש שעליו עומד הבניין מגדל מגורים בגובה של כ-20 קומות, שיכלול כ-10,000 מ"ר מגורים ו-25 אלף מ"ר משרדים, בהשקעה של מיליארד שקל.

 

מטעם לאומי הוביל את העסקה שי אייזנברג, ראש אגף נדל"ן בחטיבה הפיננסית המנוהלת על ידי עומר זיו.

בניין הבנק בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי בת"א, צילום: עמית שעל בניין הבנק בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי בת"א | צילום: עמית שעל בניין הבנק בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי בת"א, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
להבין למה הבנקים עוברים
הם מוכרים את המטה הראשי בעקבות שקול מס גם בנק מזרחי טפחות ובנק דיסקונט מוכרים את המטה הראשי ויוצאים מהעיר תל אביב הקלות חשבונאיות עליהן הודיעה לפני כשלושה חודשים המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, לבנקים שיבצעו התייעלות בתחום הנדל"ן. אחד התנאים לקבלת ההקלות הוא מעבר של יחידות המטה וההנהלה. לכן, אם הבנק ירצה ליהנות מההקלות הכוללות הכרה מלאה ברווח חשבונאי בעת המכירה, ומנגד הקלה ברישום החשבונאי של הוצאות המעבר.
ירון  |  07.06.17
לכל התגובות