אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך להיסטוריה עשויים להפסיד הרבה כסף צילום: איי אף פי

בדרך להיסטוריה עשויים להפסיד הרבה כסף

לפי דיווח ב-ESPN גולדן סטייט ווריירס עשויה להפסיד 22 מיליון דולר אם תסיים את הגמר בניצחון 0-4 בסדרה נגד קליבלנד

08.06.2017, 08:51 | שירות כלכליסט
אחרי ניצחון הלילה על קליבלנד קאבלירס גולדן סטייט ווריירס בדרך לעשות היסטוריה ולהיות הקבוצה הראשונה שמסיימת פלייאוף ללא הפסד, אך זה גם עלה להם בלא מעט הכנסות מאי קיום משחקים 6 ו-7 בביתם לאורך הפלייאוף בכלל ובסדרת הגמר בפרט.

לפי דיווח של ESPN הקבוצה, שמובילה 0-3 על קליבלנד בגמר וצריכה ניצחון אחד כדי להבטיח את האליפות, עשויה להפסיד הכנסה של כ-12 מיליון דולר מכך שלא תקיים משחק 5 בגמר באורקל ארנה שבאוקלנד. אובדן הכנסה פוטנציאלי מקיום שני משחקי בית בלבד בסדרת הגמר עומד על כ-22 מיליון דולר.

דריימונד גרין שחקן גולדן סטייט ווריירס, צילום: איי אף פי דריימונד גרין שחקן גולדן סטייט ווריירס | צילום: איי אף פי דריימונד גרין שחקן גולדן סטייט ווריירס, צילום: איי אף פי

ב-ESPN ביססו את המספרים על מכירת כרטיסים והכנסות מימי משחק. לפי החישובים של ESPN, בהנחה שכרטיס לגמר נמכר בממוצע של 1,200 דולר, ההכנסה באורקל ארנה עומדת על כ-13.5 מיליון דולר למשחק גמר. 25% מההכנסות בפלייאוף הולכות ל-NBA כך שיוצא שההכנסה הממוצעת למשחק, ממכירת כרטיסים בלבד, עומדת על 10,125,000 דולר.

הווריירס מכניסים כסף גם משיטת מכירת הכרטיסים של אוהדים שלא יכולים להגיע ל-1.5 מיליון דולר למשחק, לפי ESPN.

הערכות השמרניות הן שההכנסות המשוערות של גולדן סטייט למשחק 5 באורקל ארנה עומדות על 10.755 מיליון דולר ו-10.96 מיליון דולר למשחק 7. מבחינת הכנסות נוספות (בעיקר ממכירת מזון ושתייה) - מדובר על עוד 332,500 דולר למשחק 5 ו-380,000 דולר למשחק 7.

מדובר על כאב כיס לא קטן עבור הבעלות של גולדן סטייט ווריירס, שבהכנסה של משחק בית אחד בגמר יכולה לשלם כמעט את כל ה-12.1 מיליון דולר שסטף קארי מרוויח בעונה. אך בטוח שהוריירס, עם סיכוי טוב לסיים עונה היסטורית עם מאזן 0-16 בפלייאוף, מעוניינים יותר לזכות באליפות בקליבלנד ביום שבת לפנות בוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות