אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb תסייע לפליטים למצוא מגורים זמניים צילום: ארגון ישראייד israAID

Airbnb תסייע לפליטים למצוא מגורים זמניים

החברה תאפשר לארגוני סיוע לעקורים ופליטים ליצור קשר עם משכירי דירות ולחבר אותם לנזקקים לעזרה. בנוסף, יוכלו משתמשי Airbnb להציע שיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים שונים, כדי למצוא מגורים זמניים ל-100 אלף איש

08.06.2017, 11:12 | ויקי אוסלנדר

Airbnb משיקה כלי חדש כדי להעניק דיור זמני חינם לפליטים או עקורים. אתר השכרת החדרים ישדך באמצעות הפלטפורמה שלו בין ארגונים בינלאומיים המסייעים לפליטים ובין מארחים כדי למצוא פתרון זמני לאנשים במצוקה.

קראו עוד בכלכליסט

זו אינה הפעם הראשונה ש-Airbnb לוקחת חלק בפעילות כזו: לאחר שההוריקן סנדי פגע בחוף המזרחי של ארה"ב ומדינות הים הקאריבי ב-2012, נאלצו כ-30 אלף איש לעזוב את בתיהם. החברה, בעקבות הצעה של משתמשת, פתחה את הפלטפורמה שלה לאפשרות של הצעת חדרים ללא תמורה. המהלך סייע, כך לפי Airbnb, להעניק מחסה זמני ל-1,000 איש בארה"ב.

פליטים מסוריה, צילום: ארגון ישראייד israAID פליטים מסוריה | צילום: ארגון ישראייד israAID פליטים מסוריה, צילום: ארגון ישראייד israAID

בינואר האחרון הציע מנכ"ל Airbnb לינה חינם לאלו שנפגעו מאיסור הכניסה שהטיל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על אזרחים ממדינות איסלאמיות נבחרות. מאז 2012, יצרה Airbnb אפשרויות לינה חינם דומות ב-65 מקרי חירום גדולים שהתרחשו ברחבי העולם.

עם זאת, כל הפעילות היתה עד כה אד-הוק למקרי חירום והחברה עצמה שימשה מתווך בין מארחים וארגונים בינלאומיים שונים. כעת Airbnb מקלה על התהליך ומאפשרת לארגונים קשר ישיר עם מארחים באמצעות כלי שאמור להסיר את מרבית נקודות החיכוך שהיו עד כה. החברה מציעה גם למשתמשים להציע ארגונים נוספים שיזכו לגישה לכלי החדש.

נכון להיום רשומים 6,000 מארחים שמציעים לינה בחינם לאנשים במצוקה. מרביתם אינם רשומים כמארחים בתשלום באתר החברה. Airbnb רוצה להעניק דיור זמני ל-100 אלף פליטים או עקורים בחמש השנים הקרובות.

Airbnb פועלת מאז 2008 והיום יש לה יותר מ-3 מיליון נקודות אירוח ברחבי העולם. בשנים האחרונות סובלת החברה מניסיונות פיקוח על פעילות החברה ושוק הדיור לטווח קצר במיוחד בערים גדולות. בניו יורק עברה לאחרונה חקיקה שמאפשרת הטלת קנסות של על 7,500 דולר על משכירי דירות שלמות, כשהחוק לא דורש הוכחה כי הדירה הושכרה בפועל והוא חל על עצם פרסום הדירה להשכרה קצרת טווח. בברלין הענישה מחמירה אף יותר, עם קנסות של עד 100 אלף יורו, כל זאת כדי לעצור את צמצום היצע הדירות בעיר והזינוק בעליית המחירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות