אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת ההנפקה: אנטרופי מעניקה שווי של 396 מיליון דולר לחברת אירונאוטיקס

לקראת ההנפקה: אנטרופי מעניקה שווי של 396 מיליון דולר לחברת אירונאוטיקס

אנטרופי נותנת דגש מיוחד למזכר כוונות שעליו חתמה אירונאוטיקס באפריל, להסכם הגדול ביותר בתולדותיה - 290 מיליון דולר לשלוש שנים

08.06.2017, 14:27 | גולן חזני

אנטרופי מעניקה שווי של 396 מיליון דולר לחברת אירונאוטיקס - לקראת ההנפקה של החברה בבורסה בתל אביב. כך עולה מחוות דעת שנשלחה הבוקר (ה') לגופים המוסדיים.

קראו עוד בכלכליסט

הערכת השווי מבוססת על תזרים המזומנים של החברה וצבר ההזמנות שלה, בהיקף של כ-155 מיליון דולר. אנטרופי מציינת בסקירתה כי לחברה יש רווחיות גולמית של כ-40%, ובשנת 2016 רשמה הכנסות של כ-137 מיליון דולר ו-EBIDTA של כ-23 מיליון דולר. כמו כן מדגישה אנטרופי כי לחברה אין חוב פיננסי (חוב פיננסי שלילי של 0.4 מיליון דולר).

אנטרופי מציינת כי השוק הביטחוני בכלל, ושוק המערכות הבלתי מאויישות בפרט, הוא שוק בצמיחה וביקושים הולכים ועולים אל מול אתגרי הביטחון והטרור העולמיים.

לאירונאוטיקס כ-70 לקוחות ב-52 מדינות. כלומר, החברה נהנית מפריסה גלובלית משמעותית. הענף מתאפיין במערכות יחסים ארוכות טווח עם הלקוחות, בממוצע ותק לקוחות החברה הוא כ-8 שנים.

דגש מיוחד ניתן בסקירה על השוק האמריקאי. אירונאוטיקס היא הספק הזר היחיד במאגר הספקים המוכר מל"טים לממשלת ארה"ב. אנטרופי נותנת דגש מיוחד למזכר כוונות שעליו חתמה אירונאוטיקס באפריל, להסכם הגדול ביותר בתולדותיה - 290 מיליון דולר לשלוש שנים. אנטרופי מציינת כי ההסכם הוא מול לקוח ממשלתי ממדינה זרה וצפוי לכלול עד 100 מיליון דולר נוספים בגין תכולות משלימות ושירותים נוספים. 

אורבן, אירונאוטיקס , צילום: urbanaero.com אורבן, אירונאוטיקס | צילום: urbanaero.com אורבן, אירונאוטיקס , צילום: urbanaero.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות