אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה בנאוי מפיצים מניות כדי להגדיל את משקל החברה במדדי הבורסה צילום: עמית שעל

בעלי השליטה בנאוי מפיצים מניות כדי להגדיל את משקל החברה במדדי הבורסה

בנאוי מעוניינים להגדיל את אחזקות הציבור בכדי לעלות למשקל גדול יותר במדדים - מה שיביא להגברת הביקושים למניית נאוי על ידי תעודות הסל

08.06.2017, 15:47 | רעות שפיגלמן

חברת האשראי החוץ בנקאי נאוי, מקיימת היום (ה') הפצת מניות לציבור. את ההפצה מבצעת אקסלנס חיתום. בנאוי מעוניינים להגדיל את משקל אחזקות הציבור בכדי לעלות למשקל גדול יותר במדדים - מה שיביא להגברת הביקושים למניית נאוי על ידי תעודות הסל. במסגרת ההפצה ינסו בעלי השליטה למכור לפחות 2.75% ממניות החברה, על מנת להגיע לשיעור אחזקות ציבור של 60%.

קראו עוד בכלכליסט

נאוי שפירסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון הראשון השנה ערב חג השבועות דיווחה על ירידה של 10% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל, ל־14.5 מיליון שקל, זאת חרף הכנסות שיא ברבעון. אחת הסיבות לירידה ברווח היתה הוצאות גבוהות פי 3 לחובות מסופקים בגלל צ'קים שביטלה חברת הנדל"ן גרי פלוס שבבעלותו של זאב גריסרו.

צ'ק של 7.5 מיליון שקל של גרי פלוס מכפר סבא, שבוטל ושנוכה אצל האחים נאוי, השית על חברת האשראי הוצאה חריגה של 2.25 מיליון שקל, כגובה התספורת (30%) שעליה סוכם בין הצדדים. עוד תרמו לירידה ברווח הוצאות מימון גבוהות יותר על רקע שינוי תמהיל המימון של נאוי שעברה לגיוסים בשוק ההון.

נאוי מחזיקה בתיק הלקוחות הגדול ביותר בקרב החברות הציבוריות בענף ניכיון הצ'קים והאשראי החוץ בנקאי. לחברה תיק של 1.8 מיליארד שקל עם תשואת תיק של 6%. מדובר בתשואה נמוכה יחסית בהשוואה ליתר החברות.

מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי | צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
צריך ליצור סינרגיה לא רק לפזר אחזקות לציבור
בסוף יבוא גוף גדול כמו נאוי או פנינסולה ויקנה או יימזג חברת סטארטאפ מתחום הפינטק כמו העברות מט״ח של קוברסי או הלוואות המונים של בלנדר. רק ככה אפשר להגיע למכפילי שוק של הייטק ולא להישאר תקועים כמו הבנקים אחוז יותר אחוז פחות בשנה
אחד שמבין  |  08.06.17
4.
צריך ליצור סינרגיה לא רק להגדיל את אחזקות הציבור
בסוף יבוא גוף גדול כמו נאוי או פנינסולה ויקנה או יימזג סטארטאפ פינטק שמשלים אותם כמו קוברסי להעברות מט״ח או הלוואות המונים כמו בלנדר, רק זה יכול להשיא רווח ולתת מכפילי שוק של הייטק. אחרת הם יישארו תקועים כמו הבנקים עוד אחוז פחות אחוז..
אחד שמבין  |  08.06.17
לכל התגובות