אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העותרים נגד מס דירה שלישית: להורות על דחיית מועד התשלום הראשון צילום: דוד הכהן

העותרים נגד מס דירה שלישית: להורות על דחיית מועד התשלום הראשון

בפנייה לבג"ץ מבקשים העותרים להורות על רשות המסים לבצע את הדחייה מאחר שבית המשפט טרם קיבל החלטה בנוגע לעתיד החוק; עם זאת, ברשות לא מתכוונים לגבות את המס עד החלטת ביהמ"ש, כך שהבקשה הנוכחית כנראה מיותרת

08.06.2017, 17:36 | עמרי מילמן
העותרים נגד מס דירה שלישית פנו היום (ה') לבג"ץ בבקשה שיורה לרשות המסים לדחות את מועד התשלום הראשון לגבייתו, זאת מאחר ששופטי בג"ץ טרם קיבלו החלטה בנוגע לעתיד ההחוק.

קראו עוד בכלכליסט

הדיון האחרון בעתירה נגד החוק התקיים ב-9 למאי אז ביקש ההרכב המורחב בראשו עומדת נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור מהמדינה להשיב האם היא מוכנה להחזיר את החוק לשלב הדיונים בוועדת הכספים - השלב בו, לטענת העותרים, נפל פגם מהותי שירד לשורשו של ההליך. זאת מאחר שלא ניתן לחברי הוועדה מספיק זמן ללמוד את הצעת החוק החדשה, לאחר ששר האוצר משה כחלון התעקש כי הדיון יתקיים בליל חמישי בתום שבוע דיונים אינטנסיבי, והצעת החוק המעודכנת הגיע לידי חברי הכנסת והייעוץ המשפטי של הוועדה רק בשעות הערב.

השופטת נאור, צילום: יאיר שגיא השופטת נאור | צילום: יאיר שגיא השופטת נאור, צילום: יאיר שגיא

רשות המסים כבר דחתה פעם אחת את לוח הזמנים הקבוע בחוק כאשר דחתה את המועד האחרון לדיווח על מספר הנכסים, מיקומם וגודלם מסוף חודש מרץ לסוף יוני - התאריך הראשון לתשלום.

למעשה, הבקשה עצמה, ככל הנראה, מיותרת, שכן ברשות המסים לא מתכוונים לגבות את המס עד שתתקבל החלטה על ידי בית המשפט. שכן במידה שיבוטל בסופו של דבר החוק, יידרשו ברשות להשיב את המס ומראש יעדיפו שלא להכנס להליך הזה.

על פי החוק תאריך הגבייה הראשון של המס, שעומד על 1% משווי הדירות להשקעה (שמעבר לשתיים וחצי הדירות הראשונות) עד לתקרה של 18 אלף שקל על דירה, אמור להיות בסוף החודש, ואילו תאריך הגבייה השני - בסוף דצמבר. כאמור אם שופטי בג"ץ לא יקבלו החלטה לפני סוף החודש, סביר להניח שהרשות תדחה ביוזמתה את מועד הגבייה הראשון.

השופטת נאור הורתה למדינה להשיב לבקשה תוך שבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות