אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורך הדין של טראמפ נגד קומי: "חשף שיחות ללא רשות" צילום: רויטרס

עורך הדין של טראמפ נגד קומי: "חשף שיחות ללא רשות"

אחרי העדות הדרמטית של ג'יימס קומי בסנאט תקף עו"ד מארק קסוביץ' את ראש ה-FBI המודח, שהדליף את תזכיר השיחות הפרטיות עם טראמפ: "שהרשויות יקבעו אם צריך לחקור אותו". בזמן העדות נאם טראמפ בוושינגטון, ואמר שלמרות שבעלי האינטרסים נגדו הוא לא מתכוון לוותר: "אנחנו תחת מצור, אבל נצא מזה חזקים מאי פעם"

08.06.2017, 22:47 | ynet
עורך דינו של דונלד טראמפ, מארק קסוביץ', מסר הערב (ה') הודעה לתקשורת בעקבות העדות של ג'יימס קומי בפני ועדת המודיעין של הסנאט. קומי, שהודח על ידי טראמפ מראשות ה-FBI בחודש שעבר, האשים את ממשל טראמפ בשקרים ובהשמצות – וטען שהנשיא פיטר אותו כדי לפגוע בחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות.

קומי סיפר בעדות שביקש מחבר משפטן להדליף את תזכיר השיחות עם טראמפ, בגלל שחשש שטראמפ עשוי לשקר בנוגע לאופי השיחות. קסוביץ' תקף את קומי על ההדלפה. "הוא חשף את זה ללא רשות", אמר עורך דינו של הנשיא – ורמז שיש לחקור את קומי. "נשאיר לרשויות לקבוע אם צריך לחקור את ההדלפות האלה, יחד עם כל הדברים האחרים שצריך לחקור".

 

קומי בעדותו היום, צילום: איי אף פי קומי בעדותו היום | צילום: איי אף פי קומי בעדותו היום, צילום: איי אף פי

 

בעדותו אמר קומי שטראמפ לא ביקש להפסיק את חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות, אלא את החקירה בעניינו של מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי שהתפטר אחרי שהקשר שלו עם שגריר רוסיה נחשף. "טראמפ מעולם, בשום צורה, לא הנחה את קומי או הציע לו להפסיק לחקור מישהו – כולל את מייקל פלין", אמר קסוביץ'.

בזמן העדות הדרמטית בסנאט השתתף טראמפ בכנס בוושינגטון. טראמפ לא התייחס ישירות לקומי, ואמר: "אנחנו תחת מצור, אבל נצא ממנו גדולים, טובים וחזקים יותר מאי פעם". הנשיא ואמר כי למרות שבוושינגטון יש בעלי אינטרסים שמתנגדים לו הממשל לא ישנה את דרכו.

"נמשיך לעשות את מה שנכון. אנחנו יודעים איך להילחם יותר טוב מכולם ולא נוותר אף פעם", הוסיף נשיא ארה"ב. "אנחנו ווינרים ואנחנו הולכים להילחם ולנצח ויהיה לנו, ביחד, עתיד לא ייאמן".

 

בעדותו אמר קומי כי חש צורך לתעד את השיחות שניהל עם טראמפ, שאותן הגדיר "מטרידות מאוד", מכיוון שצפה שטראמפ ישקר על אופי השיחות. בתגובה ראשונה של הבית הלבן לנושא אמרה אחת הדוברות, שרה האקבי סנדרס, כי היא "יכולה לומר בוודאות שהנשיא לא שקרן" - והביעה סיפוק מכך שקומי ציין שהבולשת הפדרלית לא חוקרת אם טראמפ עצמו היה מעורב בקשר עם הרוסים.

בתגובה לטענתו של קומי כי "אין ספק שרוסיה התערבה בבחירות" היא אמרה שלנשיא יש מחויבות להגן על הליך הבחירות. "הנשיא לוקח את הבחירות שלנו ברצינות רבה", אמרה הדוברת. יו"ר בית הנבחרים פול ראיין, מבכירי המפלגה הרפובליקנית, יצא הערב להגנתו של הנשיא ואמר כי טראמפ היה חסר ניסיון כששוחח עם קומי. "הוא חדש בממשל, ולכן אני חושב שהוא לומד איך זה עובד. אני לא אומר שזה תרוץ מקובל, אך זאת ההשקפה שלי".

 

דונלד טראמפ ג'וניור, בנו הבכור של הנשיא, פרסם הערב סדרת ציוצים בטוויטר במהלך העדות. הוא החל את סדרת הציוצים בשיתוף של ציוץ של המפלגה הרפובליקנית, ולפיו "קומי אמר כי טראמפ לא ביקש ממנו מעולם לעצור את החקירה ורוסיה לא השפיעה שינתה אף לא הצבעה אחת. טוב לדעת". טראמפ ג'וניור הוסיף לכך: "זה סוג של עניין גדול, לא?".

 

 

בהמשך התייחס טראמפ ג'וניור בסדרת ציוצים לדברי קומי על היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין. קומי ציין כי טראמפ לא ביקש ממנו להפסיק את חקירת ההתערבות, אלא את החקירה בעניינו של פלין. קומי אמר כי הוא "נדהם" מהשיחה בנושא עם טראמפ והתייחס לבקשה כהנחייה. בין היתר, כתב טראמפ ג'וניור בתגובה לכך כי "אני מכיר את אבי כבר 39 שנים. כשהוא 'מנחה אותך לעשות משהו או מבקש' אין דו-משמעות, אתה תדע בדיוק למה הוא מתכוון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות