אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנבחרים בארה"ב אישר חוק שמעקר חלקים גדולים מרפורמת הפיקוח על הפיננסים צילום: שאטרסטוק, אם סי טי

בית הנבחרים בארה"ב אישר חוק שמעקר חלקים גדולים מרפורמת הפיקוח על הפיננסים

החוק החדש יעניק לבנקים מסלול "מילוט" מבדיקות רגולטוריות מחייבות כמו מבחני לחץ. עם זאת, ההערכות בארה"ב כי סיכויי החוק לעבור את הסנאט - קלושים

09.06.2017, 09:36 | גיל קליאן
בית הנבחרים בארה"ב העביר אתמול (ה') את חוק ה"בחירה", שמעקר כמה מהרפורמות המרכזיות לפיקוח על המערכת הפיננסית שנחקקו לאחר המשבר הפיננסי של 2008 (רפורמות דוד-פרנק).

קראו עוד בכלכליסט

החוק החדש יעניק לבנקים מסלול "מילוט" מבדיקות רגולטוריות מחייבות כמו מבחני לחץ. מבחנים אלה אמורים לאתר בעיות באיתנות הפיננסית של הבנקים.

גילוי בעיות אלה הוא אינטרס ציבורי מובהק, שהצורך בו התחדד במשבר הסאב פריים. במהלך המשבר עמדו גופים פיננסיים רבים בפני קריסה, ובמקרים מסוימים נאלצה המדינה להתערב ולחלץ את הגופים הפיננסיים באמצעות כספי משלם המסים. כך נשא משלם המסים האמריקאי במידה רבה באחריות הכלכלית לכשלי הדירקטוריונים והנהלות וול סטריט בשנים שקדמו ל-2008.

החוק זוכה בעיקר לתמיכה מהנציגים הרפובליקניים - שטוענים כי רפורמת דוד-פרנק הלכה רחוק מדי, והיא נטל כבד מדי עבור בנקים ומוסדות פיננסיים קטנים ובינוניים. מתנגדי החוק, שמגיעים בעיקר מקרב הדמוקרטים, טוענים כי החוק יסייע למוסדות פיננסיים להתחמק מרגולציה מחייבת.

ההערכות בארה"ב כעת הן שסיכויי החוק לעבור את הסנאט - קלושים. נראה כי הסנאט, שתומך ברפורמה מסוימת במערכות הפיקוח על גופים פיננסיים, ירצה לשמור לעצמו חופש פעולה ולא ייטה לקבל הצעות מוכנות מבית הנבחרים.

בית הנבחרים, צילום: Pixabay בית הנבחרים | צילום: Pixabay בית הנבחרים, צילום: Pixabay

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות