אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריוס נכט ויצחק פטרבורג מציעים להשתלט על אלקוברה בפרמיה של 50% על מחיר השוק צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מריוס נכט ויצחק פטרבורג מציעים להשתלט על אלקוברה בפרמיה של 50% על מחיר השוק

חברת הביומד ריגנרה, שבשליטת נכט, פטרבורג ואינטרקיור הציבורית, מציעה למזג בין החברות, תחת שווי 95 מיליון דולר לריגנרה ושווי של 47.5 מיליון דולר לאלקוברה - ובמקביל לצאת בהצעת רכש

09.06.2017, 14:32 | גולן חזני

חברת ריגנרה יוצאת במהלך דרמטי של מיזוג והצעת רכש לבעלי המניות של אלקוברה. כך נודע ל"כלכליסט". ריגנרה מציעה מהלך של מיזוג בין החברות, תחת שווי 95 מיליון דולר לריגנרה ושווי של 47.5 מיליון דולר לאלקוברה, פרמיה של כ-50% מעל שווי השוק של אלקוברה בוול סטריט נכון ללפני פתיחת המסחר היום. בריגנרה מציעים במקביל הצעת רכש למניות אלקוברה לפי אותו שווי בהיקף של 10 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ריגנרה נמצאת בשליטת קרן אמון של מריוס נכט, ואינטרקיור הציבורית שבשליטת אלכס רבינוביץ'. יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע הזמני, משמש כסגן יו"ר ובעל מניות מרכזי בה. נכט מכהן כיו"ר ריגנרה.

ריגנרה מפתחת תרופות למגוון רחב של מחלות נוירולוגיות ולאחרונה סיימה בהצלחה ניסוי שלב 2 בחולים שהתעוורו כתוצאה ממחלת הנאיון (Naion), מחלה חשוכת מרפא. החברה קיבלה אישור FDA להתחיל בניסוי שלב 3. החברה מבצעת ניסויים באותה תרופה גם לשימושים נוספים.

אלקוברה מצויה במהלך של השתלטות עוינת של קרן ברוש על החברה. הנהלת החברה ניהלה מגעים לבצע מיזוג עם חברת אנטרה, בכדי לבלום את ניסיון ההשתלטות של הקרן. הקרן טוענת כי ההנהלה של אלקוברה היא משמידת ערך לבעלי המניות. בית המשפט קבע שאסיפת בעלי המניות של אלקוברה תתקיים עד ה-20 ביולי, כשבאסיפה זו עשויה ברוש להוביל מהלך של החלפת הדירקטורים בחברה.

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות