אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "קומי מדליפן, אני מוכן ב-100% להעיד תחת שבועה" צילום: איי פי

טראמפ: "קומי מדליפן, אני מוכן ב-100% להעיד תחת שבועה"

יום לאחר עדותו הדרמטית של ראש ה-FBI המודח בסנאט, נשא נשיא ארה"ב דברים בבית הלבן והצהיר כי יהיה מוכן להעיד בשבועה על אודות שיחותיו עם ראש הבולשת הפדרלית שפיטר. לדבריו, בעדותו אישר קומי הרבה מהדברים שהוא עצמו טען והוכיח שהוא לא ניסה לשבש חקירה

09.06.2017, 23:16 | ynet
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב (יום ו') כי עדותו אתמול של ראש ה-FBI המודח ג'יימס קומי הוכיחה שהוא לא ניסה לשבש חקירה במהלך השיחות שקיים עמו טרם פיטוריו. הנשיא הצהיר כי הוא "מוכן ב-100 אחוז למסור תחת שבועה" את גרסתו לאירועים.

קראו עוד בכלכליסט

"הוא מדליפן", אמר טראמפ על קומי, "אבל אנחנו רוצים לשוב ולנהל את המדינה הנפלאה שלנו". נשיא ארה"ב התייחס גם לדברים שצייץ בעבר על האפשרות כי הקליט את שיחותיו עם קומי ואולי יפרסם את אותן הקלטות. "אספר לכם על זה מתישהו בעתיד הקרוב מאוד", אמר טראמפ.

נשיא ארה"ב שב והכחיש כי ביקש מקומי לסיים את החקירה של מי שהיה באותה תקופה היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין. הוא טען עוד כי חלקים בעדותו של קומי היו פשוט לא נכונים.

 

קומי העיד אתמול בפני ועדת המודיעין של הסנאט, כחודש אחרי שפוטר על ידי טראמפ בצל חקירת הקשר בין אנשי הקמפיין הרפובליקני לבכירים רוסים. קומי נשאל על הדחתו ואמר שהוא מאמין שהיא נועדה "לשנות את הדרך שבה חוקרים את ההתערבות הרוסית".

ראש ה-FBI המודח, ג ראש ה-FBI המודח, ג'יימס קומי, במהלך עדותו אתמול בסנאט | צילום: איי אף פי ראש ה-FBI המודח, ג

"הבנתי שנשיא יכול לפטר אותי מכל סיבה שהיא - או ללא סיבה בכלל. היו לי שיחות עם הנשיא לפני שנכנס לתפקידו ולאחר מכן. הוא אמר שאני עושה עבודה נהדרת, ולכן זה בלבל אותי שהוא פיטר אותי בגלל החקירה לגבי רוסיה", אמר קומי בראשית דבריו.

קומי אמר בעדותו שממשל טראמפ השמיץ אותו ושיקר בנוגע לתפקודו כראש הבולשת הפדרלית. "אמרו שהארגון לא מסודר, שההנהגה שלו גרועה ושהעובדים איבדו בה אמון. אלו היו שקרים, אני מצטער שה-FBI היה צריך לשמוע אותם", אמר קומי על ההסברים להדחתו וציין שטראמפ אמר בעצמו שהחקירה בעניין רוסיה היא הסיבה לפיטורים.

 

בהופעה הפומבית הראשונה מאז שפוטר אמר קומי כי אין ספק שרוסיה התערבה בבחירות לנשיאות ארה"ב, וכי ב-FBI מודעים מסוף קיץ 2015 למתקפות סייבר בארה"ב של האקרים רוסים. קומי נשאל אם לדעתו טראמפ שיתף פעולה עם רוסיה בהתערבות בבחירות ואמר כי הוא מעדיף שלא לענות על השאלה הזאת בדיון פתוח. קומי הדגיש שלא מתנהלת חקירה על טראמפ עצמו ויחסו עם הרוסים.

קומי ציין שטראמפ לא ביקש ממנו להפסיק את חקירת ההתערבות, אלא את החקירה בעניינו של היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין, שהתפטר בעקבות המגעים שלו עם השגריר הרוסי בוושינגטון. קומי אמר כי הוא "נדהם" מהשיחה בנושא עם טראמפ והתייחס לבקשה כהנחייה, אך לא דחה מיידית את הבקשה. "הייתי המום מדי", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות