אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש באולימפיאדה - כדורסל 3 על 3; מספר הספורטאיות בטוקיו יהיה הגדול בהיסטוריה צילום: איי אף פי

חדש באולימפיאדה - כדורסל 3 על 3; מספר הספורטאיות בטוקיו יהיה הגדול בהיסטוריה

הוועד האולימפי הבינלאומי אישר את תוכנית התחרויות לאולימפיאדת טוקיו ב-2020 שתכלול תוספת נטו של 15 אירועים. מספר הספורטאים הכולל יהיה קטן ב-285 לעומת ריו 2016

10.06.2017, 11:29 | שירות כלכליסט

הוועד הפועל של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) אישר בסוף השבוע את תוכנית התחרויות לאולימפיאדת טוקיו ב-2020. אירוע שלפי הוועד האולימפי יציג חדשנות צעירה ועירונית ויקדם שוויון מגדרי.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנית התחרויות באולימפיאדת טוקיו תכלול תוספת נטו של 15 אירועים. מספר הספורטאים יהיה קטן ב-285 לעומת אולימפיאדת ריו ב-2016. עם זאת, בטוקיו תהיה הנציגות הגדולה ביותר של ספורטאיות בהיסטוריה האולימפית. כמו כן, מספר התחרויות המשולבות יוכפל ל-18.

5 ענפי ספורט חדשים - בייסבול/סופטבול, קרטה, סקייטבורדינג, טיפוס וגלישה - אושרו כדיספלינות חדשות בטוקיו.

הוועד האולימפי פרסם את הפרטים של כמה אירועים נוספים. כך, כדורסל 3X3 יוצג במשחקים לראשונה, וכן נוספו מירוץ שליחים משולב 4X400, ומירוץ שליחים משולב של הטריאתלון.

בשחייה, נוספו תחרויות 800 מטר לגברים, 1,500 לנשים ושליחים משולב 4X100. אירוע משולב של קבוצות יתקייים גם בקשתות ובג'ודו.

תומאס באך, צילום: איי אף פי תומאס באך | צילום: איי אף פי תומאס באך, צילום: איי אף פי

באגרוף, שתי תחרויות לגברים הועברו לנשים, ואילו בחתירה בקאנו הועברו 3 תחרויות של הגברים לנשים. כמו כן, נוספו שתי תחרויות נוספות ברכיבת על אופני BMX, שני אירועי רכיבה מדיסון, ושתי תחרויות בסיף.

בחתירה, הועברה תחרות גברים אחת לנשים. שלוש תחרויות ירי לגברים הועברו לנשים, ואילו בטניס נוספה תחרות זוגות מעורבים. לסיום, בוטלה תחרות הרמת משקולות אחת לגברים.

"התחרויות המרתקות החדשות שאישרנו היום, ביחד עם 5 ענפי הספורט שנוספו לטוקיו 2020 בשנה שעברה, מייצגים שינוי קצב בתכנית האולימפית", מסר נשיא ה-IOC תומאס באך. "אני שמח שהאולימפיאדה בטוקיו תהיה ברוח צעירה ועירונית יותר ותכלול יותר נשים".

הפדרציות הבינלאומיות של 4 ענפי ספורט - קאנו, חתירה, ירי והרמת משקולות- יפעלו לראשונה למען איזון מגדרי. ברמת הדיספלינות, איזון מגדרי יושג גם בתחרויות BMX, אופני הרים והיאבקות חופשית.

"עם התחרויות החדשות שאושרו היום ועם הוספת 5 ענפי ספורט ו-18 תחרויות שאושרו בשנה שעברה, אני מאמין שהאולימפיאדה התקרבה לחזונו של באך, כלומר שהיא מושכת יותר צעירים",אמר יושירו מורי, נשיא הוועדה המארגנת של טוקיו 2020. "לאורך התהליך, הפגנו את הנחישות של הוועדה המארגנת למזער עלויות. אני רוצה להביע את הערכתי לנשיא באך ולסגן הנשיא ג'ון קואטס שקידמו תכנית תחרויות מדהימה שכזו".

בתוך כך, הוועד האולימפי הבינלאומי הציע גם לבחור את מארחות שתי האולימפיאדות הבאות בו זמנית. הבחירה תתקיים בספטמבר ובשלב זה נראה שלוס אנג'לס ופריז הן המועמדות הבולטות. "יש פה הזדמנות פז לאולימפיאדה ולוועד האולימפי", אמר באך במסיבת עיתונאים.

בפגישה של כלל חברי הוועד שתתקיים ב-11-12 ביולי בלוצרן, יתבקשו 95 החברים לאשר את ההצעה, וההערכה היא כי לא יפעלו לחסום מדיניות שמקדם באך, שמסיים ארבע שנים משמונה השנים של הכהונה הראשונה שלו. ההצבעה הסופית לקביעת המארחות תיערך ב-13 בספטמבר בלימה, פרו בפגישה השנתית של ה-IOC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות