אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור: נמשיך להשקעה באנרגיה ירוקה - למרות החלטת טראמפ לסגת מהסכם פריז צילום: בלומברג

סינגפור: נמשיך להשקעה באנרגיה ירוקה - למרות החלטת טראמפ לסגת מהסכם פריז

בכיר בקרן ההשקעות של סינגפור: "אי אפשר להיות עסק יציב אם עושים נזק לעולם"

10.06.2017, 12:09 | שירות כלכליסט
החלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסגת מהסכם האקלים של פריז לא מונעת ממשקיעים גדולים כמו קרן ההשקעות של סינגפור טמאסק (Temasek) להמשיך להשקיע באנרגיה ירוקה.

רובין הו, שאחראי על תחום הקיימות בקרן, אמר בראיון ל-CNBC כי מדובר במהלך עסקי נבון. "כשיושבים בדירקטוריון, בין אם כדירקטור תלוי או כדירקטור לא תלוי, לא איכפת רק מהרווח, אלא גם מהקהילה אליה משתייכים. אי אפשר להיות עסק יציב אם עושים נזק לעולם".

נכון לסוף מרץ, פורטפוליו ההשקעות של טמאסק כלל נכסים בשווי של 242 מיליארד דולר סינגפורי (175.20 מיליארד דולר).

טורבינות רוח, צילום: שלום בר טל טורבינות רוח | צילום: שלום בר טל טורבינות רוח, צילום: שלום בר טל

דבריו של הו מגיעים לאחר שבסוף השבוע האחרון הודיע טראמפ בצעד שנוי במחלוקת על פרישת ארה"ב מהסכם האקלים של פריז, בטענה שהוא דורש הסכם "הוגן" יותר כלפי העסקים והעובדים האמריקאיים. פירוש הדבר כי יש רק 3 מדינות ברחבי העולם שאינן חתומות על ההסכם: ארה"ב, ניקרגואה וסוריה.

ההחלטה עוררה כאמור ביקורת רבה, כולל מפוליטיקאים לשעבר כמו אל גור וג'ון קרי. מנגד, סקוט פרואיט שמונה על ידי טראמפ לעמוד בראש סוכנות ההגנה על הסביבה האמריקאית (EPA) הביע את תמיכתו. "ההחלטה הזו נכונה עבור המדינה מנקודת המבט של משרות, מנקודת מבט כלכלית ומנקדות מבט סביבתית", אמר בתחילת השבוע.

בכל מקרה בטמאסק הודיעו כי הם דבקים בהערכה כי התחשבות בסביבה היא השקעה חכמה. הו ציין מחקר שערכה ועדת העסקים ופיתוח הקיימות בשיתוף עם הקרן ואלפבית, לפיו יש פוטנציאל עסקי בשווי 12 טריליון דולר לחברות אם יקחו ברצינות את נושא הקיימות. "קיימות אינה עלות, היא מנוע צמיחה", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות