אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילוקי דעות קשים בקרב בעלי אג"ח אפריקה ישראל צילום: עמית שעל

חילוקי דעות קשים בקרב בעלי אג"ח אפריקה ישראל

הזימון לאסיפת האג"ח של אפריקה ישראל מתעכב בשל חילוקי דעות בין נציגות המחזיקים כיצד יש לנהוג כדי למקסם את התמורה ממכירת השליטה

11.06.2017, 10:42 | גולן חזני

פרסום הזימון לאסיפת האג"ח של אפריקה ישראל מתעכב בשל חילוקי דעות שקיימים בתוך נציגות המחזיקים ושאלות משפטיות שעדיין אין להן מענה. במרכז חילוקי הדעות עומדת הבחירה בתהליך שימקסם את התמורה שתגיע לבעלי האג"ח ממכירת השליטה באפריקה ישראל. בפני המחזיקים עומדות שתי הצעות לרכישת השליטה, האחת של מוטי בן־משה ולב לבייב, והשנייה של האחים סיידוף. מנגד קיימת הצעת המחזיקים, פסגות, קרן DK וכלל ביטוח שסבורות כי מכירת הקבוצה בנתחים תשיא ערך גדול יותר מאשר מכירת השליטה.

לב לבייב, צילום: אוראל כהן לב לבייב | צילום: אוראל כהן לב לבייב, צילום: אוראל כהן

פרשנות משפטית אחת גורסת כי על האסיפה להצביע תחילה על הצעות הרכישה, וזו שתזכה לרוב הקולות תועמד להצבעה נוספת מול הצעת המחזיקים. דעה אחרת גורסת כי יש לקיים הצבעה על שלוש ההצעות במקביל ולבחור בזו שתזכה למרב הקולות. בהצעת המחזיקים תומכים נכון לעכשיו גם איילון ואיילים אולם לא ברור אם אלה אכן יכולים להקים גוש חוסם. בשלב זה, הצעתם של בן־משה ולבייב זוכה לתמיכה של גופים רבים יותר מזו של המחזיקים. טענה נוספת היא שהמחזיקים לא יוכלו להצביע בעד הצעתם למכירה בנתחים, כי זו מעמידה אותם במצב של ניגוד עניינים, וכי באותה מידה, בן־משה שמחזיק בעצמו באג"ח של אפריקה יוכל להצביע עימן בעד ההצעה שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות