אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז: בית הזיקוק באשדוד מושבת, הנזק - כ-28 מיליון שקל בחודש צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

פז: בית הזיקוק באשדוד מושבת, הנזק - כ-28 מיליון שקל בחודש

ההנהלה הודיעה לעובדים שהיא מפסיקה לשבץ אותם למשמרות בעקבות עיצומים שהם נוקטים, שמקורם לכאורה בדרישות שכר לא הגיוניות

11.06.2017, 09:21 | ליאור גוטמן

חברת פז הודיעה הבוקר (א) רשמית על השבתה של בית הזיקוק הדרומי שלה באזור אשדוד. כפי שנחשף ב"כלכליסט" שלשום (ו') הודיעה ההנהלה לעובדים שהיא מפסיקה לשבץ אותם למשמרות בעקבות עיצומים שהם נוקטים, שמקורם לכאורה בדרישות שכר לא הגיוניות.

פז מחזיקה כ-40% מהביקוש לדלקים בישראל (סולר ובנזין) עם נתח שוק דומה בגז הבישול. לפי פז, "בעקבות סירוב עובדי פז בית זיקוק אשדוד, חברת בת בבעלות מלאה של החברה, להזרים חומרי גלם לצורך הפעלת מתקני היצור בבית הזיקוק והודעותיהם כי החליטו לנקוט בשביתה בכל פעולות היצור ובכך למעשה להפסיק את פעילותו היצרנית של המפעל - בית הזיקוק לא יחזור, בשלב זה, לפעילות".

בית הזיקוק באשדוד, צילום: עמית שעל בית הזיקוק באשדוד | צילום: עמית שעל בית הזיקוק באשדוד, צילום: עמית שעל

בפז מציינים כי "להערכת החברה אי הפעלת בית הזיקוק צפויה לגרום למגזר הזיקוק הפסד תפעולי הנאמד בסך של כ- 28 מיליון שקל לחודש כולל פחת, ובסך של כ- 12 מיליון שקל לחודש ללא פחת", ומבהירים ש"כחברה חיונית למשק האנרגיה הישראלי, נערכה ונערכת להמשך אספקה רציפה של תזקיקים למשק על מנת למנוע, ככל הניתן, פגיעה בלקוחותיה". במילים אחרות פז מעריכה שלא תהיה פגיעה במשק בשל מלאים שנצברו מבעומועד אולם לא ברור כמה החברה תוכל לספק דלקים לאורך זמן ממושך כל כך במידה ובית הזיקוק ימשיך בהסבתה שלו.

ומה לגבי המו"מ מול העובדים? בפז מציינים כי "החברה מצפה שעובדי פז יגלו אחריות למקום עבודתם וינהלו את המו"מ להסכם הקיבוצי עם דרישות סבירות, התואמות את המקובל במשק", כלומר תוספות שכר שלא מגיעות לעשרות אחוזים בשנה, כך לטענת גורמים בהנהלה שם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות