אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל, קצא"א ומס על דירה שלישית: היומן של מנכ"ל האוצר נחשף צילום: אוראל כהן

כיל, קצא"א ומס על דירה שלישית: היומן של מנכ"ל האוצר נחשף

משרד המשפטים פרסם את יומן הפגישות של שי באב"ד באיחוד של 9 חודשים בהמשך לבקשה שהוגשה בהתאם לבקשת חוק חופש המידע. מיומנו של באב"ד עולה כי אחד הנושאים שמעסיקים אותו הוא הרפורמה במכללות הטכנולוגיות לצד סוגיות מעוררות מחלוקת בחברות הממשלתיות והחוק שמקדם השר כחלון להוצאת המשקיעים משוק הדיור

11.06.2017, 12:31 | עמרי מילמן

יומנו של מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, נחשף היום (א'), זאת בעקבות בקשה של עמותת הצלחה. היומן פורסם, כך עולה ממכתב של היחידה לחופש המידע במשרד המשפטים פורסם באיחור ניכר של 9 חודשים, כאשר החוק מאפשר הגשת תשובה מקסימום אחרי 4 חודשים (רק באישור מיוחד, שלא ניתן במקרה הזה).

מיומנו של באב"ד עולה כי אחד הנושאים המרכזיים שמעסיקים את באב"ד בימים אלו הוא רפורמה במכללות הטכנולוגיות, רפורמה שירדה מסדר היום של התקציב הקודם בשלב די מוקדם. מתחילת השנה קיים באב"ד 12 פגישות בנושא עם גורמים שונים בינהם גורמים במשרד הרווחה ובמשרד הכלכלה.

באב"ד. יומן הפגישות נחשף באיחור של 9 חודשים, צילום: אוראל כהן באב"ד. יומן הפגישות נחשף באיחור של 9 חודשים | צילום: אוראל כהן באב"ד. יומן הפגישות נחשף באיחור של 9 חודשים, צילום: אוראל כהן

סוגיה נוספת שמילאה את זמנו של באב"ד בחודשים האחרונים היא חברת קצא"א, שבאופן מעורר מחלוקת אושרה במרץ האחרון הקמתה של חברה חדשה שתהיה פרטית ולא ממשלתית ויוטל גם עליה צו חסיון שמונע מהציבור להיות חשוף לנעשה בה. באב"ד קיים מספר פגישות בנושא, בעיקר עם נציגי החשב הכללי.

ב-16 במרץ האחרון נפגש באב"ד עם יוחנן לוקר, יו"ר כיל, אולם בשונה מפגישה קודמת שקיים עם היו"ר הקודם ב-24 בפברואר 2016,שם צויין תפקידו של גלעד וכי הפגישה נקבעה לבקשתו, כאן לא צוין הדבר. יומיים לפני הפגישה עם לוקר קיים באב"ד פגישה עם החשב הכללי רוני חזקיהו והיועץ המשפטי של המשרד אסי מסינג בנושא מניית הזהב שיש למדינה בכיל הקובעת את התנאים המאפשרים לממשלה להתערב במכירת המניות של כיל. בימים אלה בוחנים באוצר מה לעשות בתום תקופת הזיכיון של כיל במפעלי ים המלח. אולם בינתיים מתעכבים במשרד עם הגשת המסקנות בנושא.

עוד ממצא מעניין עולה מיומנו של באב"ד הוא כי ב-5 בדצמבר, כשבועיים לפני שאושר חוק מס דירה שלישית בכנסת, קיים באב"ד דיון במשרד בנושא "חלופות לדירה 3" שנועד מן הסתם למצוא פתרונות נוספים להצעת החוק שאיימה לקרוע באותם ימים את הקואליציה. כזכור בסופו של דבר הצעת החוק אושרה, אולם לאור הבעיות שנעשו סביב אישורה, והפצת החוק המעודכן רק זמן קצר טרם התחיל הדיון בנושא. כעת בג"ץ בוחן את ביטול החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אישור מס דירה שלישית לדירות שניקנו רטרו יגרום לכאוס בכל הכלכלה הישראלית
הביטול הוא ברמת חיוניות כי אם יאושר זה אומר שכל עסקה ( לא משנה אם שילמת את כל המיסים בתאריך הקנייה ) היא לא סופית. לתשומת לב בג"ץ : זה יצור כאוס בכל אזרחי ישראל, יתכן שיתחילו להוציא את כל הכספים מהבנקים.
לוגי30  |  12.06.17
2.
כחלון ומפלגתו בושה וחרפה למדינת ישראל
פשוט בושה וחרפה איך הקואליציה הרעה הזאת מתקפלת אל מול מפלגת כולנו וכחלון דלי המנדטים. מפלגה שמפלגת את הציבור ומסיתה נגד ציבור שלם בכינויים של יהודונים חזירים ועוד ועוד ומרמה את הצעירים, הנכים וכל הציבור כולו. הרוב בחרו ביבי וליכוד וקיבלו את כחלון ומפלגת כולנו ששוברים שיאים של פופוליזם מן השפלים שידעה מדינת ישראל. בבחירות אתם תעלמו יחד עם הליכוד וביבי שאכזבו בגדול !!! ולכל הלוביסטים השפלים שבאים בשמות שונים ובנוכלות לקדם את השפלים שבמיעוט, חכו חכו ותראו
אזרח  |  12.06.17