אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו תפטר היום 150 עד 200 מעובדיה בישראל צילום: cisco.com

פרסום ראשון

סיסקו תפטר היום 150 עד 200 מעובדיה בישראל

העובדים יפוטרו ממרכז החברה בירושלים. בנוסף, יועברו כ-150 עובדים נוספים ממנו למיקור חוץ בחברת LNT ההודית. המרכז הוקם על בסיס פעילות חברת NDS, אותה קנתה סיסקו ב-2012 בחמישה מיליארד דולר

12.06.2017, 07:13 | מאיר אורבך
סיסקו תודיע היום לכ-150-200 מעובדיה במרכז החברה בירושלים על סיום עבודתם בכפוף לשימוע, כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן, תודיע החברה ל-150 עובדים נוספים על כוונתה להעבירם לחברת LNT ההודית, כחלק מתהליך מיקור חוץ של חלק מפעילויות המרכז.

קראו עוד בכלכליסט

תהליך הפיטורים שאותו חשף "כלכליסט" לאחרונה הוא חלק ממגמת צמצום המרכז הירושלמי, אשר עוסק באבטחת מידע ובתחום הווידאו לחברות כבלים ולוויין. לאחר הפיטורים והעברת העובדים ל-LNT, יישארו במרכז כ-650 איש.

המרכז הירושלמי של סיסקו הוקם על בסיס רכישת NDS הישראלית ב-2012. האחרונה הוקמה ב-1988 בידי עשרה מדענים ממכון וייצמן, שפיתחו טכנולוגיית הצפנה מתקדמת שהגה חתן פרס ישראל פרופ' עדי שמיר. עשור לאחר מכן נמכרה NDS לאיל המדיה רופרט מרדוק ב-15 מיליון דולר ובהמשך הונפקה בנאסד"ק. ב-2012 קנתה אותה סיסקו ב-5 מיליארד דולר, לאחר שאמדה את מחזור המכירות שלה בכמיליארד דולר.

מאז נכנסה לישראל, רכשה סיסקו 13 חברות ישראליות בסכום כולל של 7 מיליארד דולר. אף כי הרכישה המשמעותית ביותר היתה של NDS, בעת הרכישה החברה כבר לא היתה בבעלות ישראלית, אך עם בסיס פעילות רחב בארץ. נוסף לרכישה זו, במהלך 2016 ביצעה החברה רכישות משמעותיות של חברת ליבה סמיקונדוקטור, שפיתחה שבבי תקשורת, בכ-320 מיליון דולר ואת חברת הסייבר קלאודלוק בכ-300 מיליון דולר.

סיסקו, צילום: cisco.com סיסקו | צילום: cisco.com סיסקו, צילום: cisco.com

צמצום המרכז הירושלמי לא מתבצעת בוואקום: סיסקו הבינה כי נתח לא מבוטל מהפעילויות שלו מכוונות אל שוק שהולך ומתכווץ בעצמו: יש צורך הולך ופוחת בטכנולוגיות הצפנה לשירותי טלוויזיה ולוויין. בנוסף, נטען כי סיסקו לא הצליחה להצדיק את הרכישה של NDS מאז בוצעה (ועד לעסקת מובילאיי, היתה הרכישה הגדולה ביותר של סטארט-אפ בישראל).

מאז 2012 עבר המרכז מספר טלטלות ושינויים: מרבית בכירי NDS פרשו מתפקידם, ביניהם המנכ"ל הוותיק אייב פלד, מנהל הפעילות רפי קסטן והטכנולוג הבכיר בצוות, יוראי פלדמן. סיסקו יודעת היטב שיש לה אנשים מוכשרים ביד, ומנסה לשלב אותם בפעילויות אחרות שלה, בעלות תוחלת כלכלית בולטת יותר. למשל, מנועי צמיחה מובהקים כאבטחת מידע ותחום הווידאו.

לסיסקו יש לאן לצמוח גם בשוק הישראלי: בתחילת השנה זכתה הענקית האמריקאית במכרז שרתים גדול של צה"ל, לתקופה של חמש שנים, שמוערך בהכנסה של מיליארד שקל. בנוסף, ממשיכה סיסקו לספק שירותים שונים גם למשרדי ממשלה וגורמים ממסדיים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
יש למרכז הפיתוח של סיסקו ישראל לאן לצמוח - אבל אין לזה שום קשר למכירות לצה"ל ולממשלה
סיסקו, כמו מרבית החברות הרב-לאומיות שפעילות בארץ, מחזיקה כאן שני סוגי פעילויות: זרוע מכירה לשוק המקומי, וזרוע מו"פ (המבוססת על הרכישות שביצעה כאן). העובדה שסיסקו זכתה כאן במכרז של צה"ל, גדול ככל שיהיה, או בכל מכרז ממשלתי או פרטי אחר, קשורה לזרוע המכירות המקומית שלה, ואינה משפיעה במאומה על גורל זרוע המו"פ שלה (אליה NDS שייכת). גורל זרוע המו"פ המקומית תלוי ברלוונטיות (ובהצלחה) של הפיתוחים שמתבצעים בארץ לעסקים הגלובאליים של סיסקו. כיוון שכך, לפיטורים בNDS אין שום קשר להצלחות של זרוע המכירות המקומית, אלא הם נובעים מכך שהשוק הגלובאלי לפתרונות של NDS התכווץ. זאת בדיוק הבעיה של כל המועסקים במרכזי הפיתוח המקומיים של החברות הגלובאליות: גורלם איננו בידם. הם יכולים להיות מצויינים בתחומם (והם בדרך כלל כאלה), ועדיין לחטוף פיטורים שמונחתים עליהם מלמעלה בגלל כוחות גלובאליים, שינויים בסדרי עדיפויות של התאגיד, או סתם מנהל בכיר שמחליט על שינוי ארגוני חוצה גבולות ולא באמת מבין שכוח הפיתוח הישראלי שלו הוא נכס שלא כדאי למהר ולוותר עליו.
גיל  |  13.06.17
46.
אתר סיסקו ירושלים חולה וכושל
חבל על המפוטרים אבל גם על אלו שנשארים רק כדי לחיות במתח תמידי ולהיות מפוטרים בגל הבא. בכל פעם שסיסקו בכותרות יש לי צמרמורות מהתקופות שהייתי שם. שמועות. חרדות. מתח. סיר לחץ. מנהלים מזעזעים (לא כולם). - לגמרי ברוך שפטרנו!! יש עולם בחוץ והוא שוקק חיים וביזנס טובים יותר . בהצלחה.
סיסקוX  |  12.06.17
לכל התגובות