אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נהגי מוניות מפגינים בנתב"ג בעקבות הוזלת התעריפים צילום: דור מנואל

נהגי מוניות מפגינים בנתב"ג בעקבות הוזלת התעריפים

רשות שדות התעופה הודיעה על מתן הנחה של 12% בתעריפי הנסיעה במוניות שיוצאות מנתב"ג - הנהגים משבשים את התנועה במקום

11.06.2017, 22:54 | ליאור גוטמן

רשות שדות התעופה (רש"ת) הודיעה היום על מתן הנחה של 12% בתעריפי הנסיעה במוניות שיוצאות מנתב"ג החל ממחר. בעקבות כך, נהגי המוניות הכריזו כי בכוונתם לשבש את מתן ההטבה. הערב החלו הנהגים בהפגנות ושיבושים - במטרה שלא לאפשר לאף נהג לאסוף נוסע בתעריף מוזל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההוראות החדשות של רש"ת, נהגים שיסכימו לתת את ההנחה שנקבעה יקבלו עדיפות באיסוף נוסעים. הנהגים יקלטו את הנוסעים מיד ביציאתם מהאולם הראשי, ולא מהקומה העליונה אליה יש צורך להגיע במעליות. מחוץ לאולם הנוסעים הראשי רש"ת עתידה לתלות שלטים בהם יובהר לציבור הנוסעים כי המוניות בקומה מחויבות במתן ההנחה.

כדי לעודד את המהלך, רש"ת פוטרת את נהגי המוניות משתי אגרות: אחת של 5 שקלים לנסיעה, על עצם הרשות לאסוף נוסעים מהשדה, ושנייה של 5.8 שקלים לנסיעה, לכיסוי הפסדיה מדמי הזיכיון שהיתה מקבלת מתחנת המוניות הדר־לוד שעבדה שם. הרשות מכניסה כ־16 מיליון שקל בשנה מאגרות אלו. למרות ההטבה, נהגי המוניות מתנגדים למתן הנחות משום שהם חוששים שההנחה תתקבע, ולאחר שיפורסם המכרז היא תגדל. בנוסף, בתחילת השנה תעריפי הנסיעות במונית ירדו בכ־11% בשל ירידת מחירי הסולר, כך שלטענתם זו הנחה נוספת.

מוניות בנתב"ג מוניות בנתב"ג מוניות בנתב"ג

נהג מונית שיבקש לגבות את התעריף שקבע משרד התחבורה על מחירי נסיעה במונית ולא להעניק לנוסעים הנחה — יורשה לאסוף נוסעים רק בקומת הביניים המיועדת לתחבורה ציבורית.

רש"ת לא יכולה לדעת כמה גובה כל נהג מונית מהנוסעים, אך בידיה אמצעי אכיפה בדיעבד. במידה ונהג מונית יאסוף נוסע מהקומה בה ניתנת ההנחה ולא יעניק אותה, הנוסע יוכל להגיש תלונה.

ההנחה לציבור הנוסעים מנתב"ג לא מתוכננת להיות קבועה ותינתן עד שרש"ת תצא במכרז חדש לקראת החגים.

"עקרונית, כל הנחה שניתנת בהסכמה בין רש"ת לנהג היא מקובלת", אומר יו"ר ארגון בעלי המוניות יהודה בר־אור. מדבריו עולה כי הנהגים לא מרוצים שהחלטת רש"ת נעשתה מבלי להתייעץ איתם.

מה שעשוי למתן את השיבושים הוא חשש נהגי המוניות מפני חקירות רשות ההגבלים. חקירת הרשות על התערבות במכרז האחרון של רש"ת, שהבטיח הנחה של 31% לנוסעים, הסתיימה. החקירה צפויה לעבור למחלקה המשפטית לקראת אפשרות להגשת כתבי אישום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות