אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה השביתה בבית הזיקוק של פז באשדוד, הושג הסכם שכר קיבוצי צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

הסתיימה השביתה בבית הזיקוק של פז באשדוד, הושג הסכם שכר קיבוצי

החברה מוסרת כי לאחר מו"מ לילי בתיווך ההסתדרות, הוחלט על הסכם קיבוצי חדש שיהיה בתוקף לחמש שנים ובמהלכן יישמר השקט התעשייתי. ההסכם כולל בן השאר תוספות שכר של כ-9% בכל שנה משנות ההסכם

12.06.2017, 07:43 | ליאור גוטמן
יממה לאחר השבתת בית הזיקוק של פז באשדוד, חברת האנרגיה מודיעה הבוקר (ב') שהסתיימה שביתת העובדים בבית הזיקוק. בפז אומרים שהעובדים שבו הבוקר לעבודה סדירה ויחלו בהפעלת בית הזיקוק כדי להחזירו לפעילות מלאה לאחר סיום השיפוץ שבוצע שם.

השביתה הסתיימה לאחר משא ומתן לילי שהתנהל בין ההנהלה לעובדים בבית ההסתדרות הכללית, במסגרתו הגיעו הצדדים להסכמות עקרוניות על הסכם קיבוצי חדש שיהיה תקף ל-5 השנים הבאות ושבו התחייב ארגון העובדים לשקט תעשייתי.

בית הזיקוק של פז באשדוד. לפי החברה, ההסכם ייטיב עם העובדים הצעירים, צילום: עמית שעל בית הזיקוק של פז באשדוד. לפי החברה, ההסכם ייטיב עם העובדים הצעירים | צילום: עמית שעל בית הזיקוק של פז באשדוד. לפי החברה, ההסכם ייטיב עם העובדים הצעירים, צילום: עמית שעל

פרטי הסכם השכר החדש כולל כאמור מסגרת עבודה של 5 שנים במסגרתו יהנו העובדים מתוספות בשיעור של כ-9% בכל שנה משנות ההסכם. כך למשל בכל אחת משנות ההסכם התוספת השכר לכל שנה בנפרד תנוע סביב 2.1%. בנוסף ההנהלה תחזור לקדם את דרגות העובדים ובמכסה של עד 200 בשנה. עוד נקבע שיושוו תנאים לעובדי דור ג׳ עד לרמה שהוא יבוטל, כך שמחצית מעובדי דור ג׳ ייקלטו באופן מיידי כדור ב׳ והמחצית השניה ייקלטו בשנה הבאה.

בנוסף, תועלה מכסת צבירת חופשה ל-60 עבור עובדי משמרות ול-80 עבור עובדי יום, הפיכת רכיב אחזקת הרכב לרכיב פנסיוני (חלק משכר היסוד) וקליטת עובדי הקבלן המועסקים בביטחון.

העובדים התחייבו לשקט תעשייתי לתקופת ההסכם בנושאים שהוסדרו בו. שלווה אלישקווילי, יו"ר ועד העובדים, אמר: "אנחנו שמחים שההנהלה הבינה בסופו של דבר את הנחישות של העובדים וכן שעליה להתפשר כדי להגיע שנצליח לחתום על הסכם. מדובר בהסכם ראוי והוגן שמיטיב משמעותית עם עובדי בית הזיקוק. למעשה, מאז שנת 2015 ובעיקר בהסכם זה, הצלחנו לעמוד ביעד שהצבנו: החזרת חלק ניכר ממה שנלקח מאיתנו בהסכם 2011. אנחנו מודים ליו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שגיבה אותנו לאורך כל הדרך ובסופו של דבר סייע לנו להגיע להסכם".

"מדובר בהסכם קיבוצי מאוזן, אשר מעניק יותר כסף לשכבות הצעירות בבית הזיקוק ומיטיב את תנאי כל העובדים במפעל", אומרים בפז, "הנהלת החברה רואה בעובדיה נכס מרכזי, והיא מברכת את ארגון העובדים שגילה אחריות וויתר על דרישות בלתי סבירות"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן תיווך בין הצדדים. בפז אומרים כי "התערבותו וחסותו למשא ומתן הלילי שהניב הסכם ארוך טווח שיאפשר לבית הזיקוק, לאחר ההשקעות הרבות ועבודות השיפוץ, לשפר את יעילותו ורווחיותו, ובמקביל להמשיך להיות מקום עבודה יציב ומתגמל לעובדיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות