אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחוה מקימה עוד מפעל טחינה באזור התעשייה באריאל צילום: שאול גולן

אחוה מקימה עוד מפעל טחינה באזור התעשייה באריאל

המפעל לטחינה גולמית יוקם בהשקעה של 25 מיליון שקל, שנתיים אחרי שהחברה הקימה מפעל אחר באותו אזור תעשייה

12.06.2017, 08:49 | נורית קדוש

אחוה, שבבעלות משפחת מלאך, מקימה מפעל טחינה גולמית בהשקעה של 25 מיליון שקל. המהלך יוצא לדרך כשנתיים לאחר שהקימה מפעל טחינה באזור התעשייה אריאל בהשקעה דומה. מפעל הטחינה החדש, שיתפרס על עשרת אלפים מ"ר, ייבנה בצמוד למפעל הקיים, וצפוי להכפיל את כושר הייצור ל־4 טונות טחינה גולמית בשעה. בימים אלה החלו עבודות הקרקע, והצפי לסיום הוא בתוך כשנה.

החברה בחרה לבנות את המפעל באריאל, אף שהמיקום מקשה עליה לשווק את המוצרים בעולם. לפני כחצי שנה נחשף ב"כלכליסט" כי אחוה מצאה דרך יצירתית להתמודד עם החשש מחרם על מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק: היא מציינת על גב מוצריה את העיר נס ציונה, שם נמצא משרדה, ולא מזכירה את הייצור באריאל.

בשנה שעברה הסירה חברת התעופה הבלגית בריסל איירליינס ממטוסי החברה חטיף חלוה של חברת אחוה בעקבות דרישה של תנועת הסולידריות הפלסטינית, שטענה כי המוצר מיוצר בשטח כבוש בגדה המערבית. בתוך ימים ספורים חזרה בה החברה והשיבה את המוצר לתפריט, זאת בעקבות לחץ שהפעילו ארגונים יהודיים בעולם.

יובל מלאך, מנהל השיווק של חברת אחוה, מסר בתגובה: "אריאל מצוינת על כל אריזה ככשרות המקומית של המפעל. איננו מתעלמים מכך, זה כתוב על כל אריזה באופן מפורש. אנו לא מתייחסים לנושאים פוליטיים".

מפעל של אחוה (ארכיון), צילום: שאול גולן מפעל של אחוה (ארכיון) | צילום: שאול גולן מפעל של אחוה (ארכיון), צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות