אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Bancor הישראלית גייסה 153 מיליון דולר תוך שלוש שעות

Bancor הישראלית גייסה 153 מיליון דולר תוך שלוש שעות

החברה פיתחה פלטפורמה להמרת מטבעות וירטואליים, שמאפשרת לבעליהם לסחור בהם או להמיר אותם במהירות וללא צורך בגורם נוסף. הגיוס בוצע בהקצאת מטבע והוא המהיר ביותר שתועד - והשני בגודלו בתעשיית הבלוקצ'יין

13.06.2017, 11:18 | הגר רבט
חברת הסטארט-אפ הישראלית בנקור (Bancor) גייסה 153 מיליון דולר בהקצאת מטבע אתמול (ב') תוך כשלוש שעות. זהו הגיוס השני בגודלו בתעשיית הבלוקצ'יין והמהיר ביותר אי פעם.

קראו עוד בכלכליסט

בנקור פיתחו פלטפורמה להמרת מטבעות וירטואליים, שמאפשרת לבעליהם לסחור בהם או להמיר אותם במהירות וללא צורך בגורם נוסף. היא נוסדה ב-2016 על ידי ארבעה ישראלים: גיא בן-ארצי שמכהן כמנכ"ל, אייל הרצוג (CPO), יהודה לוי (CTP) וגליה בן-ארצי המכהנת כ-CBDO. כולם יזמים מנוסים; גיא וגליה בן ארצי הם גם המייסדים של חברת My Topia שנרכשה על ידי 888 ב-2010 ב-18 מיליון דולר.

יישום בנקור יישום בנקור יישום בנקור

סטארט-אפים שעוסקים במטבעות דיגיטליים מייצרים אותם ומוכרים לציבור בשנתיים האחרונות, במטרה לגייס הון. הגיוס הגדול ביותר בתחום זה בוצע בידי חברת DAO במאי 2016, שגייסה 168 מיליון דולר - אך עשתה זאת לאורך תקופה ארוכה בהרבה מהמהלך שהשלימה בנקור.

גליה בן-ארצי, ממייסדי בנקור, צילום: youtube גליה בן-ארצי, ממייסדי בנקור | צילום: youtube גליה בן-ארצי, ממייסדי בנקור, צילום: youtube

הקצאת מטבע (ICO) הוא שיטת גיוס כספים שמשלבת אלמנטים של מימון המונים וגיוס מניות. החברה המגייסת מייצרת מטבע משלה באמצעות הפרוטוקול של את'ריום ואותו היא מציעה לציבור. המטבע מתחיל להיסחר ברגע ההנפקה וערכו נקבע בהתאם לביקוש. כמות המטבע שתונפק תלויה בפרוטוקול החברה. במקרה של בנקור, 153 מיליון הדולר שגויסו מהווים 50% מסך המטבע.

הגיוס המהיר של בנקור לא היה חף מבעיות: משתמשים התלוננו על קושי לרכוש את המטבע והחברה עצמה שחררה הודעה תוך כדי הגיוס שהיא נתונה למתקפת סייבר. על אף כל אלה, גייסה בנקור יותר מ-396 אלף את'ריום בתוך שלוש שעות. האת'ר נסחר לפי שער של 369.92 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות