אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכים הפגינו בתל אביב: "מלחמת השחרור שלנו" צילום: עופר צור

נכים הפגינו בתל אביב: "מלחמת השחרור שלנו"

הדרישה להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום הובילה שוב כ-200 נכים להפגין בתל אביב. הם חסמו את הירידה לנתיבי איילון מרחוב ארלוזורוב ואת רחוב נמיר בעיר. הם הניפו שלטים וארון קבורה מדומה שעליו נכתב: "הממשלה קוברת אותנו חיים"

13.06.2017, 17:56 | ynet
חוזרים להפגין ומשבשים את התנועה במרכז הסואן של תל אביב: כ-200 נכים קיימו הערב (ג') הפגנה נוספת ברקע דרישתם להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום. במהלך ההפגנה, שקיבלה את אישור המשטרה, חסמו הנכים את הירידה לנתיבי איילון מרחוב ארלוזורוב וכן את רחוב נמיר בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת הנכים בתל אביב, צילום: איתי בלומנטל הפגנת הנכים בתל אביב | צילום: איתי בלומנטל הפגנת הנכים בתל אביב, צילום: איתי בלומנטל

 

ח"כ אילן גילאון (מרצ), שהגיע לתמוך בנכים, אמר בהפגנה: "אני קורא לכם להיות מאוחדים וללכת עד הסוף, זו מלחמת השחרור של כל הנכים וכל הנפגעים. מכאן אנחנו ממשיכים הלאה, לא ועדת שמחון ולא ועדת זליכה, יש ועדות כמו חול ואין מה לאכול. חברי הכנסת צריכים להסתכל לכאן ולהבין שהכיסא שלהם תלוי בתמיכה שלהם בהצעת החוק". המפגינים אף הניפו שלטים וגם ארון קבורה מדומה שעליו נכתב: "הממשלה קוברת אותנו חיים".

 

מפגינים בתל אביב, צילום: עופר צור מפגינים בתל אביב | צילום: עופר צור מפגינים בתל אביב, צילום: עופר צור

 

אחד המפגינים אמר: "כבן לשני הורים נכים, למה אבא שלי היה צריך לקבץ נדבות? למה נכים צריכים לקבץ נדבות במדינת ישראל? לאיזה מצב נגיע עוד? באנו לכאן ונגיע מחוץ לביתו של שר האוצר כחלון וניאבק עד שננצח. מדובר במאבק למען הצדק ולא צדקה. אנחנו דורשים צדק חברתי ולא צדקה. אימא שלי חולת אפילפסיה, אבא שלי קטוע כף יד, הגיע הזמן שעם ישראל יתעורר. זה לא מאבק של נכים, נכים יכולים להיות גם ימנים וגם שמאלנים. זה מאבק של כל עם ישראל".

 

הפגנת הנכים בתל אביב, צילום: יוגב אטיאס הפגנת הנכים בתל אביב | צילום: יוגב אטיאס הפגנת הנכים בתל אביב, צילום: יוגב אטיאס

מפגינה אחרת אמרה: "אנחנו לא רוצים תמריצים, אנחנו רוצים כסף כדי לקנות אוכל". משתתפת אחרת בהפגנה אמרה: "כנראה שלמישהו מאוד נוח להשאיר אותנו בתוך העוני, בתוך קצבת הנכות שלא מספיקה אפילו לפירורים. אנשים פה אוספים בקבוקים ומקצבים נדבות. הנכים נוהרים בהמוניהם לקלפיות, וביום הבוחר אנחנו נזכור מי הכניס אותנו 10 שנים להקפאה עמוקה, נזכור מי הפיל פעם אחר פעם את החוק של אילן גילאון". עוד נכה אמרה: "אתם צריכים להבין שיש כאן מלחמה".

חסמו רחובות, צילום: עופר צור חסמו רחובות | צילום: עופר צור חסמו רחובות, צילום: עופר צור

 

ציבור הנהגים הוזהר כי במהלך ההפגנה צפויים עומסי תנועה בצומת ארלוזורוב וברחובות הסמוכים אליו. במשטרה ביקשו מהנהגים להימנע מלהגיע לצומת או לרחובות הסמוכים אליו ולעשות שימוש בדרכים חלופיות. בעקבות הפגנת הנכים נחסמו לתנועה הרחובות הבאים: דרך נמיר לכיוון דרום מפנקס, דרך נמיר לכיוון צפון מצומת תנובה, ארלוזורוב למזרח מאבן גבירול ועל פרשת דרכים למערב מהכניסה לרכבת.

משרד האוצר הקים ועדה מיוחדת שצפויה להמליץ למשרדי האוצר והרווחה להעלות משמעותית את קצבאות הנכות באופן הדרגתי עד ל-4,000 שקל בחודש. הקצבה עומדת היום על 2,342 שקלים.

לפי המסתמן, הוועדה תמליץ להעלות בשלב ראשון את הקצבה לכ-3,000 שקלים, ובהמשך, בכמה פעימות, להעלות אותה עד לכ־4,000 שקלים. הנכים דורשים להשוות את הקצבה שלהם לשכר המינימום (כ-5,000 שקל, צפוי לעלות בשנת 2018).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות