אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי גבאי, בעל השליטה באנגל משאבים, הורשע בעבירות דיווח לפי חוק ני"ע צילום: רועי בר

אלי גבאי, בעל השליטה באנגל משאבים, הורשע בעבירות דיווח לפי חוק ני"ע

על פי כתב האישום שבו הודה גבאי במסגרת הסדר טיעון, הוא הפך לבעל עניין בחברה לאחר שרכש בבורסה ומחוצה לה כ-9.9% ממניותיה, אולם לא דיווח על כך במשך חודשים ארוכים ובכך הטעה משקיע סביר. עבירת התרמית שיוחסה לו בכתב האישום המקורי - נמחקה

13.06.2017, 19:30 | תומר גנון

שופט בבית המשפט המחוזי בת"א, מגן אלטוביה, הרשיע היום (ג') במסגרת הסדר טיעון את אלי גבאי, בעל השליטה באנגל משאבים, בביצוע עבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך שהטעו משקיע סביר. במסגרת ההסדר נמחקה מכתב האישום המתוקן העבירה החמורה יותר שיוחסה לגבאי: הנעה בדרכי תרמית לרכישת ני"ע.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הטיעונים לעונש שנערכו היום דרש התובע בתיק, עו"ד עמית בכר ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), להטיל על גבאי עונש של 7 חודשי מאסר בפועל. זאת בין היתר לאור הרשעתו בשנת 2015 במתן שוחד של 4,000 שקלים לאחראי על אישור ממ"דים באזור הדרום. במסגרת הסדר טיעון באותו הליך הוטלו על גבאי 3 חודשי עבודות שירות.

סנגוריו של גבאי, גיורא אדרת ואורן אדרת, ביקשו מבית המשפט להטיל עליו עונש של חודש עד חודשיים עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס כספי של עשרות אלפי שקלים. גזר הדין יינתן בעוד חודש - 10.7.

אלי גבאי, צילום: רועי בר אלי גבאי | צילום: רועי בר אלי גבאי, צילום: רועי בר

על פי כתב האישום שבו הודה גבאי, החל משנת 2013 גבאי התעניין ברכישת השליטה בחברת אנגל משאבים. במאי 2014 הוא הגיש הצעה לרכישת 51% ממניות החברה מידי כונסי הנכסים, באמצעות קבוצת גבאי. ההצעה נדחתה על-ידי דירקטוריון החברה כיוון שהתמורה שהוצעה עבור המניות נפלה מהשווי הראוי לדעת הדירקטוריון וכונסי הנכסים. לאחר דחיית ההצעה, המשיך גבאי לנהל מו"מ לרכישת מניות השליטה באנגל.

גבאי החליט לא לוותר. במהלך ספטמבר 2014 פנה גבאי לאיש שוק ההון כפיר זילברמן, ואמר שהוא מעוניין לרכוש חבילת מניות של חברת אנגל. זילברמן קישר בין גבאי לבין קבוצה של בעלי מניות אשר ביקשו בתאריכים סמוכים למכור את החזקותיהם. למרות מו"מ העסקה לא יצאה לפועל.

כחלק מניסיונו לרכוש את השליטה באנגל, רכש לבסוף גבאי בינואר 2015 בעסקאות בבורסה ומחוץ לבורסה כ-9.9% ממניותיה והפך לבעל עניין בה. הרכישות בוצעו באמצעות חברת אליתמר, חברה פרטית בבעלותו של גבאי.

על פי כתב האישום, על אף שהובהר לגבאי, בין היתר על ידי עורכי דינו, כי עליו לדווח מיידית על הפיכתו לבעל ענייו בחברת אנגל, במשך חודשים ארוכים הוא לא דיווח על כך, והדבר דווח לראשונה לציבור רק בנובמבר 2015, לאחר פתיחה בחקירה גלויה של רשות ניירות ערך בעניין. "בעשותו את המעשים לא מסר גבאי הודעה כדין על כך שנעשה בעל עניין כדי להטעות משקיע סביר", נכתב בכתב האישום שבו הורשע גבאי.

מטעמו של אלי גבי נמסר כי: "אנו שמחים כי הפרקליטות השתכנעה שלא היתה לאלי גבאי כוונת זדון ולפיכך נמחקה עבירת התרמית בניירות ערך ונותרה רק עבירה של אי דיווח של בעל עניין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות