אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
30 חודשי מאסר בפועל לישראלי שהורשע בארה"ב בהונאת מערכת הסיוע הצבאית צילום: בלומברג

30 חודשי מאסר בפועל לישראלי שהורשע בארה"ב בהונאת מערכת הסיוע הצבאית

יובל מרשק, לשעבר מבעלי יצרנית כלי הרכב המשוריינים התכוף, הודה בחודש מרץ בארה"ב בכך שתיאם הצעות במכרז, והגיש תצהיר שקרי לפיו הוא אינו מקבל עמלות סוכן וכן עושה שימוש אך ורק ברכיבים אמריקאים. הוא הוסגר לארה"ב מבולגריה בחודש אוקטובר

13.06.2017, 20:27 | תומר גנון

יובל מרשק, לשעבר מבעלי יצרנית כלי הרכב המשוריינים התכוף (כיום כארמור), נדון אתמול (ב') בארה"ב ל-30 חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע בהונאה של מערכת הסיוע הצבאית האמריקאית. מרשק הודה בחודש מרץ בהונאת תוכנית הסיוע הזר אמריקאי (FMF) , דרכה משקיעה ארה"ב מיליארדי דולרים לסיוע לממשלות זרות, ביניהן ישראל, במימון תחמושת ושירותים צבאיים אמריקאים בלבד. כמו כן הוא הורשע בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים בארה"ב.

מרשק הוסגר לארה"ב מבולגריה בחודש אוקטובר האחרון – עשרה חודשים לאחר שהוגש נגדו כתב האישום. במהלך משפטו שהתנהל בבית משפט פדרלי במחוזי בקונטיקט, הודה מרשק במספר עבירות הונאה בין השנים 2009-2013, ביניהן עבירה באמצעות דואר, שתי הונאות באמצעי תקשורת דיגיטאלית והונאה משמעותית נוספת כנגד ארה"ב.

על פי הודעת משרד המשפטים האמריקאי (DOJ) מרשק תיאם עם אחרים הצעות מחיר שהוגשו במכרז. בנוסף הוא מסר תצהיר שקרי למשרד ההגנה האמריקאי (DOD) , בו הצהיר כי אינו מקבל עמלות מגורמים חיצוניים למכרז וכי אינו עושה שימוש ברכיבים שאינם אמריקאים. בפועל הוא קיבל עמלות וכן ביצע חלק מהשירותים מחוץ לארה"ב. קבלת העמלות התבצעה על ידי העברתם לחברה הממוקמת בקונטיקט בבעלות מקורב שהסתיר את ייעודם האמיתי של כספים אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות