אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתנהלות התמוהה של גלובוס ומשרד עוה"ד שלהם צילום: אתר בתי המשפט

ההתנהלות התמוהה של גלובוס ומשרד עוה"ד שלהם

השופט אלכסנדר רון הורה על מינויים של שני עורכי דין כנאמנים לבקשת גלובוס, אחת מהן שותפה במשרד שמעניק שירותים משפטיים באופן קבוע לחברה

14.06.2017, 08:35 | ענת רואה ונעמי צורף

במסגרת החלטתו של השופט אלכסנדר רון מבית המשפט המחוזי בירושלים אתמול (ג') להוציא צו הקפאת הליכים לרשת גלובוס מקס, הוא הורה על מינוים של שני עורכי דין כנאמנים: עו"ד אלונה בומגרטן, שותפה במשרד נשיץ ברנדס ועו"ד גיל אורן ממשרד יגאל ארנון. מינויים של שני הנאמנים התבקשו ע"י גלובוס, כשמשרד נשיץ ברנדס הוא המשרד המעניק באופן קבוע שירותים משפטיים לגלובוס.

קראו עוד בכלכליסט

אין זה נדיר שחברה המבקשת הקפאת הליכים מציעה שם של עורך דין המבוקש מטעמה להתמנות כנאמן, אך תמיד מוגשת הצהרה מטעם הנאמן המוצע שאין לו כל קשר לחברה למעט פנייה שנערכה אליו בימים האחרונים להתמנות כנאמן או לסייע בהכנת בקשת הקפאת הליכים. מצב בו עורך דין במשרד שמעניק שירותים משפטיים לחברה, מתמנה כנאמן שלה בהקפאת הליכים הוא מאוד יוצא דופן.

בבקשת ההקפאה נטען בקשר לכך כי במרץ 2017 נכנסו לתמונה חלק מבעלי המניות שפעלו להחלפת היועצים הקודמים והם מינו את משרד נשיץ ברנדס להגיע להסדר עם בעלי החוב.

אבל שיאה של ההתנהלות התמוהה והלא שגרתית מופיעה בפתח בקשת ההקפאה שם נאמר כי בעלי המניות מוכנים להעביר 6 מיליון שקל כהלוואה לחברה, אשר לדבריהם "הנם תנאי בלעדיו אין להמשך פעילותה של החברה", אך הם הציבו לכך דרישה "שזהות לפחות אחד מהנאמנים שימונו יקבע על ידם", והם ציינו שבהתאם לכך הדרישה היא למנות את עו"ד בומגרטן כנאמנת. מבדיקת "כלכליסט" עולה שתנאי כזה הוא נדיר, ולא מוכר מקרה נוסף בו הדברים נוסחו באופן כזה ובעלי חברה שנקלעה לחובות דרשו מינוי נאמן מטעמם כתנאי למתן הלוואה לחברה שתאפשר לה להמשיך ולפעול. ההלוואה הזו יש לציין אמורה להיות מוחזרת מיד כשיכנסו כספים לקופה ולפני החזר לכל נושה אחר.

בתי קולנוע של גלובוס מקס, החברה בהקפאת הליכים בתי קולנוע של גלובוס מקס, החברה בהקפאת הליכים בתי קולנוע של גלובוס מקס, החברה בהקפאת הליכים

לפי הפירוט בבקשה, מהתוכנית העסקית שצורפה לבקשת ההקפאה עולה כי הסכום הזה אמור להוביל את החברה למסלול של הבראה. את העתק התוכנית לא ניתן היה לראות מאחר שבאופן חריג ביותר הוא הוגש במעטפה סגורה לבית המשפט. עוד מסמכים שהוגשו במעטפה סגורה לבית המשפט הם הדוחות הכספיים שלה לשנת 2015 ומאזן הבוחן של החברה. לא נמצא בפרוטוקול הדיון התייחסות כלשהי מצד השופט לעובדה הזו. סביר להניח שהנושים ידרשו לחשוף את המסמכים החסויים לאלתר.

תגובת משרד נשיץ, ברנדס אמיר: "משרד נשיץ, ברנדס, אמיר אינו מייצג כדרך קבע את חברת גלובוס מקס אלא החל את עבודתו המשותפת עם החברה בחודש מארס לבקשת בעלי המניות העיקריים. כחלק מתנאי בעלי המניות להמשך מימון פעילותה של החברה וההוצאות במסגרת הקפאת ההליכים דרשו בעלי המניות שאחד מהנאמנים יהיה ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר. מינוי הנאמן ממשרד עו"ד של החברה אושר ע"י הנושה המובטח, פסגות, אשר ביקשו כי עו"ד נוסף שמקובל עליהם ימונה גם הוא כנאמן."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות