אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מדי גז: בנק ירושלים ממליץ למכור ישראמקו, דלק קידוחים ורציו צילום: אלבטרוס

יותר מדי גז: בנק ירושלים ממליץ למכור ישראמקו, דלק קידוחים ורציו

בבנק כותבים כי "מתחילת השנה לא חל שינוי מהותי בשווי מאגרי תמר ולווייתן. מנגד, שווי השוק של תמר עלה בכ-8%, ומגלם לטעמנו הנחות אופטימיות ביחס לסיכון הגובר בתחילת העשור הבא"

14.06.2017, 11:24 | גיל קליאן

גל רייטר, אנליסטית האנרגיה של בנק ירושלים ברוקראז', מפחיתה היום (ד') מחיר יעד ליחידות ההשתתפות של ישראמקו, דלק קידוחים ורציו אל מתחת למחיר השוק.

קראו עוד בכלכליסט

רייטר כותבת כי "מאז תחילת השנה לא חל שינוי מהותי בשוויים הכלכלי של מאגרי תמר ולוויתן. מנגד, שווי השוק של תמר עלה בכ-8%, על רקע מדיניות חלוקת דיבידנד של ישראמקו, ומגלם לטעמנו הנחות אופטימיות ביחס לסיכון הגובר בתחילת העשור הבא - עליה בחוסר הודאות והתפתחות תחרות בשוק המקומי. תרחיש חיובי של ייצוא אזורי כבר מגולם בשווי הנוכחי של המאגרים, למרות שטרם נחתמו הסכמי ייצוא, וזו ממשיכה להיות אבן הדרך המרכזית לשנת 2017.

"בעקבות ירידת שער הדולר (8% מתחילת השנה) וחלוקות דיבידנד בישראמקו (500 מיליון דולר) ובדלק קידוחים (180 מיליון דולר) אנו מפחיתים את מחירי היעד ואת ההמלצה לישראמקו: אנו מורידים את ההמלצה לישראמקו לתשואת חסר ומפחיתים את מחיר היעד ל-41 אגורות, נמוך בכ-25% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק. להערכתנו, חשיפה למאגר תמר עדיפה באמצעות השקעה בדלק קידוחים.

"דלק קידוחים ממשיכה להיות המניה המועדפת עלינו בסקטור. החשיפה למאגר תמר תחומה בזמן, וכל התמורה נטו צפויה להיות מחולקת כדיבידנד למשקיעים. בתחילת העשור הבא דלק קידוחים תישאר עם חשיפה כמעט טהורה ללווייתן, על הסיכוי-סיכון הכרוך בכך. אנו מפחיתים את מחיר היעד ל- 12.21 שקל, נמוך בכ-10% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק ומותירים את המלצתנו על תשואת שוק.

"רציו חוזרת להיות המניה הזולה ביותר בסקטור. אנו מותירים את המלצתנו לרציו על תשואת שוק, ומפחיתים את מחיר היעד ל-2.5 שקל למניה, נמוך בכ-4% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק. אנו ממשיכים להמתין להתפתחויות מסחריות בלוויתן ובראשם חתימה על הסכמי ייצוא נוספים".

קידוח תמר, צילום: אלבטרוס קידוח תמר | צילום: אלבטרוס קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
איזה תמחור למאגר תמר ?.
בחודש ספטמבר 2016 הראל רכשה מחברת נובל כ3.5% ממאגר תמר הראל העריכה את תמר בכ12.3 מילארד דולר ולכן אחוז אחד משקף כ123מיליון דולר אם נכפיל 28.75% שזה השווי של ישראמקו בתמר ב123 נקבל שהשווי של ישראמקו ע"פ מכירה זאת כ3.53625 מיליארד דולר או 13.649 מיליארד שקלים ! ( בנתיים חל תיסוף בשקל ) כדי שיחידת השתתפות של ישראמקו תקבל את הערך התואם לחש' הנ"ל ,עליה להוסיף כ27% * *( בפועל החישוב יוצא 37% )באותו פרק זמן 1 יחה"ש ישראמקו =כ66 אג' האנליסטים נתנו אפסייד בין 80-84אג' \ל1יחה"ש
טכני  |  14.06.17
לכל התגובות