אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ותודה לסמסונג S8: סאני תקשורת צופה שיא מכירות של 3 שנים ברבעון הקרוב צילום: אוראל כהן

ותודה לסמסונג S8: סאני תקשורת צופה שיא מכירות של 3 שנים ברבעון הקרוב

המניה זינקה ב-490% מתחילת השנה, ובחברה מתכננים לנצל את הנסיקה כדי לגייס כמה עשרות מיליוני שקלים מהציבור. החברה צופה צמיחה של 12% לפחות ברבעון השני

14.06.2017, 14:52 | ניר טל

חברת סאני תקשורת צפויה לנצל זינוק של 490% במניית החברה מתחילת השנה לטובת הנפקת מניות, כך על פי דיווח של החברה לבורסה היום (ד'). על פי הערכות, החברה צפויה לגייס עשרות מיליוני שקלים בתקופה הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

לצד הדיווח על ההנפקה הצפויה שיחררה החברה הערכות מקדמיות (תוצאות לא מבוקרות ולא סקורות) לתוצאות הרבעון השני של שנת 2017 לפיהן היא צופה הכנסות בהיקף של 290-305 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של 12% בהכנסות בתרחיש המינימאלי בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016. כמו-כן מדובר בהיקף ההכנסות הרבעוני הגבוה ביותר בפרספקטיבה של שלוש שנים כשהגידול מיוחס לקצב מכירות חזק של מכשירי הסמסונג S8. על פי הערכות, כבר בשלב זה מכרו בחברה למעלה מ-60 אלף מכשירים – פי 2 לעומת קצב המכירות של המכשיר הקודם S7.

עוד מעריכים בחברה כי הרווח התפעולי צפוי להסתכם בטווח של 27-30 מיליון שקל, למעלה מכפול מהרווח התפעולי ברבעון המקביל שהסתכם בכ-13.3 מיליון שקל. נתון המשקף שיעור רווחיות תפעולית של 9.3% בתרחיש המינימלי לעומת 5.2% ברבעון המקביל. ה-EBITDA צפוי להסתכם בכ-29.5-32.5 מיליון שקל. עוד מציינים בחברה ברקע לפרסום התחזיות כי במהלך הרבעון רשמה החברה הפרשה חד-פעמית בהיקף של 3 מיליון שקל בגין הוצאות צפויות הקשורות לתביעה אותה מגיש בעל תפקיד שמינו בעלי האג"ח בסאני תקשורת כנגד דירקטורים ונושאי משרה שכיהנו בעבר בחברה במסגרת הליך הסדר החוב שהושלם בתחילת שנת 2015.

בסוף חודש מאי הגישה סאני תקשורת, בניהולו של משה פרי, תשקיף מדף עדכני שעל פיו היא צפויה לגייס. מאזן החברה נכון לסיכום הרבעון הראשון משקף כי לחברה מזומנים בהיקף של 36 מיליון שקל כך שיש לה אמצעים נזילים. שיעור ההון למאזן של החברה נמוך יחסית ועומד על כ-10%.

כבר בשלב זה של השנה מסתמנת מנייתה של סאני תקשורת כאחת הכוכבות הבולטות בקרב החברות הבינוניות בבורסה המקומית. אחד ההסברים המרכזיים למומנטום של החברה נובע מהעובדה שהיא אחת המרוויחות הגדולות מהחלטת משרד האוצר לביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים.

סאני תקשורת משמשת כיבואן וכמפיץ בישראל של טלפונים סלולריים ואביזרים נלווים מתוצרת סמסונג הקוריאנית במסגרת הסכם בין השניים שתוקפו עד לדצמבר 2020 בשלב זה. לצד ההסכם הפורמלי, בחברה מציינים כי שיתוף הפעולה בינה לבין היצרן הקוריאני מזה מספר חודשים הדוק מאי-פעם. בחודש אפריל האחרון דיווחה החברה על ביקוש חסר תקדים למכשירי גלקסי S8 של סמסונג, הנאמד בעלייה של 100% בהזמנות בשלב המכירה המוקדמת באפריל. לתחזית זו ביסוס בדיווחי החברה לבורסה בגין תוצאות החברה שהושפעו משיווק מכשיר הדגל החדש של היצרנית הקוריאנית. על פי הערכות בשוק, חלקה של סמסונג בשוק הסמארטפונים המקומי עומד על כ-40%.

בתחילת החודש מינתה סאני תקשורת את משה פרי לתפקיד המנכ"ל באופן רשמי. פרי כיהן עד כה כסמנכ"ל מכירות בקבוצה וכממלא מקום מנכ"ל מאז התפטרותה של המנכ"לית הקודמת, ענת כהן שפכט. האחרונה התפטרה ברקע סכסוך עם יו"ר החברה היוצא משה ריינס, שאף הוא התפטר לפני כמה ימים אחרי חצי שנה בתפקיד בלבד. את מקומו תפס בעל השליטה בחברה, יעקב (לוקסי) לוקסנבורג.

 

סמסונג גלקסי S8 , צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S8 | צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S8 , צילום: רפאל קאהאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות