אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מכרה מיליון מכשירי Pixel, עשויה לפתח שבבים לדגמים הבאים צילום: Free Press Journal

גוגל מכרה מיליון מכשירי Pixel, עשויה לפתח שבבים לדגמים הבאים

סמארטפון העילית הראשון של החברה זכה למכירות צנועות; עתה נודע כי יתכן שתעביר את ייצור המכשירים הבאים בסדרה לידי LG ושבדומה לאפל, וואווי וסמסונג, צפויה גם גוגל להתחיל לעצב מעבדי סמארטפונים בעצמה

15.06.2017, 17:08 | רפאל קאהאן

גוגל הודיעה שמכרה כמיליון מכשירי Pixel - סדרת סמארטפוני העילית שלה שהחליפה את סדרת נקסוס הזולה והפופולרית. עתה מופיעים דיווחים לפיהם תערוך ענקית הטכנולוגיה שינויים בדגמים הבאים בסדרה, שייחשפו ברבעון הבא.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של The Verge שנשען על מידע מתוך LG, החברה הקוריאנית היא שתייצר אחד מהמכשירים הבאים בסדרת פיקסל, אותה ייצרה עד עתה HTC הטייוואנית. לפי הערכות, LG תייצר את דגם הפיקסל XL, הגדול יותר. החלוקה דומה לזו שבוצעה בסדרה האחרונה של מכשירי הנקסוס, בה LG ייצרה דגם פשוט וזול, 5X בעוד וואווי ייצרה דגם גדול ויקר יותר, 6P. ל-LG יש מערכי ייצור גדולים יותר משל HTC, כך שהעברת חלק מהייצור אליה תוכל למנוע בעיות אספקה, שאפיינו את השקת הדור הראשון של הפיקסל בשנה שעברה. בנוסף, ל-LG יש טכנולוגיות מסכים קמורים שיתכן שגוגל תרצה לשלב במכשירים עתידיים.

הדור הראשון של הפיקסל. מי תבנה את הדור הבא?, צילם: דן פרידמן הדור הראשון של הפיקסל. מי תבנה את הדור הבא? | צילם: דן פרידמן הדור הראשון של הפיקסל. מי תבנה את הדור הבא?, צילם: דן פרידמן

מעבר לעסקי הסמארטפונים, לאחרונה החלו לעלות דיווחים על כוונת גוגל לפתח בעצמה את שבבי הסמארטפונים שלה. הדיווחים מתבססים על סדרה של הצעות עבודה שפרסמה ברשת למהנדסים המתמחים בתחום המוליכים למחצה עם התמחות בעבודה על מערכות על שבב - שהם למעשה מעבדים למוצרי מובייל בדרך כלל. בנוסף, שכרה את מנו גולאטי, מפתח השבבים הראשי של אפל, שניהל את פרויקט השבבים לאייפון ולאייפד.

כניסת גוגל לתחום השבבים לא תהיה מהלך מופרך; וואווי, אפל וסמסונג מפתחות בעצמן את שבבי המובייל שלהן, בהצלחה רבה. המעבר לפיתוח מעבדים יאפשר לגוגל לצמצם את התלות שלה בספק יחיד כקוואלקום, שהעבודה מולה נחשבת לקשה מאוד וצפויה להסתבך, לאור תביעות פטנטים וחקירות הגבלים עסקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות