אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטיבוס תספק טכנולוגיה לחברת התחבורה הציבורית השלישית בגודלה בארצות הברית צילום: שי קרופפלד

אופטיבוס תספק טכנולוגיה לחברת התחבורה הציבורית השלישית בגודלה בארצות הברית

היקף ההסכם הוא כ-1.5 מיליון דולר בשנה. החברה הישראלית מנתניה הסבירה שהיקפו עשוי לגדול אם הלקוחה תמשיך לשלב מוצרים חדשים של אופטיבוס

15.06.2017, 10:39 | מאיר אורבך

חברת הסטארט אפ הישראלית אופטיבוס דיווחה היום (ה') על שילוב פתרון התחבורה שלה בחברת MV Transpiration, חברת התחבורה הציבורית השלישית בגודלה בארה"ב. במסגרת ההסכם תשלב MV, שהיא בעלת מחזור פעילות שנתי של למעלה ממיליארד דולר ופועלת ב28 מדינות בארצות הברית, את הפתרון של Optibus לבניית סידורי עבודה לנהגים ולרכבים שהחברה מפעילה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

היקף ההסכם נעמד בכ-1.5 מיליון דולר בשנה אך על פי הערכת החברה הוא צפוי לגדול עם הרחבת השימוש במוצרים חדשים ש-Optibus מפתחת. חברת אופטיבוס פיתחה מערכת שמאפשרת לייעל שימוש בתחבורה ציבורית על ידי קיצור זמני שיבוץ נהגים. החברה מעסיקה 30 עובדים ויושבת בנתניה וגייסה עד כה כ-3 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ו-1.5 מיליון דולר מהמדען הראשי.

גדי שלסקי נשיא אופטיבוס, צילום: שי קרופפלד גדי שלסקי נשיא אופטיבוס | צילום: שי קרופפלד גדי שלסקי נשיא אופטיבוס, צילום: שי קרופפלד

בנוסף לפעילותה בקווי התחבורה הציבורית, MV היא הספקית הפרטית הגדולה ביותר לשירות הסעת בעלי מוגבלויות בארה"ב. שירות ייחודי זה, מציע פתרון לבעלי מוגבלויות אשר אינם מסוגלים לנהוג בעצמם ומאפשר להם להזמין הסעה במונית, או אוטובוסים בגדלים משתנים, לפי דרישה והזמנה מראש ובעלויות המסובסדות של תחבורה ציבורית.

MV ערכה סדרת ניסויים באתרים שונים בארה"ב וקנדה, ומצאה כי הפתרון הטכנולוגי שמציעה Optibus חוסך לה עד 15% מהוצאות התפעול, מצמצם בשיעור ניכר את האיחורים והתקלות, ומשפר את תנאי העבודה של הנהגים. בעקבות הצלחת הניסויים נחתם הסכם לשימוש גלובלי בפתרון של Optibus בכל האתרים שבהם MV מפעילה אוטובוסים בשירות התחבורה הציבורית.

גדי שלסקי נשיא Optibus: "האתגר המסובך ביותר בפניו ניצבות חברות התחבורה הציבורית בארץ ובעולם הוא שיבוץ יעיל של נהגים ורכבים לנסיעות השונות, תוך התחשבות במגוון רחב של אילוצים והעדפות. משימה מורכבת זו נעשית, למרבה הפלא, במקומות רבים באמצעים ידניים או בעזרת תוכנות מיושנות ואיטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות