אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוק המגביל מסחר באופציות בינאריות יגיע לישיבת הממשלה ביום ראשון צילום: חגי דקל

החוק המגביל מסחר באופציות בינאריות יגיע לישיבת הממשלה ביום ראשון

לפני כשנה אסרה הרשות לניירות ערך על זירות סוחר להציע מסחר באופציות בינאריות ללקוחות ישראלים המשולים בעיניה להימורים. כעת מבקש שר האוצר משה כחלון להכניס תיקון לחוק ני"ע לפיו יאסר על החברות להציע מסחר באופציות גם ללקוחות מחו"ל המהווה נזק תדמיתי לישראל

15.06.2017, 11:09 | תומר גנון

שר האוצר, משה כחלון, יביא לישיבת הממשלה הקרובה שתתקיים ביום א' את הצעת החוק לתיקון חוק ני"ע, האוסר על זירות מסחר שפועלות מישראל להציע ללקוחות מחוץ לישראל מסחר באופציות בינאריות.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנה אסרה הרשות על זירות סוחר הפועלות מול לקוחות ישראלים לסחור באופציות בינאריות. לעמדת הרשות המסחר באופציות בינאריות דומה במהותו למשחק הימורים. מסיבה זו ומשיקולים נוספים אסרה הרשות על זירות אלה להציע ללקוחות ישראלים לרכוש אופציות בינאריות.

עם זאת על פי המצב המשפטי הקיים, זירות סוחר שפעלו מישראל רק כלפי לקוחות זרים עדיין יכלו לסחור במכשירים פיננסיים שונים, ובכלל זה באופציות בינאריות, ללא כל הסדרה או פיקוח.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

בעת האחרונה הגיעו לגורמי האכיפה השונים, ובהם הרשות, תלונות רבות וחמורות בדבר הפסדים כספיים רבים של לקוחות ממדינות שונות ברחבי העולם, כתוצאה מפעילות מסחר בזירות סוחר ישראליות הפועלות כלפי משקיעים בחו"ל, ובאופן מיוחד בקשר של פעילות באופציות בינאריות. הדבר גרם לדברי הרשות לנזק תדמיתי משמעותי לישראל בכלל, ולשוק ההון בישראל בפרט.

על רקע זה פעלו הרשות ומשרד האוצר, היועץ המשפטי לממשלה, ומחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד המשפטים לגבש את הצעת החוק אשר תובא להצבעת שרי הממשלה ביום ראשון הקרוב. הצעת החוק מעניקה לרשות סמכויות אכיפה מסוימות בנוגע לפעילותן של זירות הסוחר המנוהלות בישראל, אך פונות רק ללקוחות מחוץ לישראל.

כאמור, הצעת החוק אוסרת על זירות כאלה להציע ללקוחותיהם בחו"ל לסחור באופציות בינאריות. כמו כן, הצעת החוק קובעת כי הצעת מסחר באופציות בינאריות, תהווה עבירת מקור לפי חוק איסור הלבנת הון, וזאת נוכח המאפיינים העברייניים שעשויים להתלוות לתעשייה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות