אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי: אנו מסוגלים לצותת לשיחות ווטסאפ צילום: בלומברג

בלקברי: אנו מסוגלים לצותת לשיחות ווטסאפ

החברה פיתחה את הטכנולוגיה כדי לעמוד בתקינה חדשה שנכנסה לאיחוד האירופי, לפיה על ארגונים לארכב תכתובות שנוגעות לעסקאות פיננסיות ומסחריות. לא ברור כיצד הצליחה בלקברי לפרוץ את הצפנת ווטסאפ - והאם יש סיכון לפרטיות הגולשים

15.06.2017, 16:23 | רפאל קאהאן
בלקברי הקנדית הודיעה אתמול על השקת פתרון ניהול נקודות קצה, שמסוגל לצותת לשיחות מוצפנות שמתבצעות דרך ווטסאפ ו-WeChat הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

הוא נועד עבור חברות שמעוניינות ליירט, לשמור ולעקוב אחר תקשורת שנעשית בהן, במסגרת עסקאות פיננסיות ומסחריות. זאת, בעקבות תקנות חדשות שנכנסו לאיחוד האירופי ומחייבות לשמור תכתובות שכאלה במשך חמש שנים לפחות.

אפליקציית ווטסאפ אפליקציית ווטסאפ אפליקציית ווטסאפ

לא ברור כיצד מתבצעת פעולת הציתות, שכן שיחות והודעות בווטסאפ מוצפנות מקצה לקצה. סביר להניח שהחברות לא מתבססות על פרצה, משום שדבר כזה היה נחסם במהרה בידי פייסבוק, בעלת ווטסאפ. בנוסף, לא ידוע האם הכלי של בלקברי מסוגל להבדיל בין שיחות וצ'טים הנוגעים לעבודה ובין תכתובות אישיות - מה שעלול לפגוע בפרטיות המשתמשים.

לפי הערכות, ניטור השיחות מתבצע באחת משתי דרכים: הראשונה היא הקלטת פעילות המכשיר במהלך השיחה בלבד והשנייה - וקטור גישה פתוח שווטסאפ השאירה במיוחד עבור ניטור שכזה, כתוצאה מדרישות רגולטוריות. בלקברי ו-VoxSmart, חברה בריטית שפיתחה עבורה את הטכנולוגיה הנ"ל, לא הרחיבו על השיטה שמשמשת אותן להפעיל את הפתרון, מה שמעלה חשדות שמדובר בטכניקה שעלולה לגרום התנגדות בקרב המשתמשים.

"אנחנו מסוגלים להקליט ללא מאמץ תכתובות ושיחות על פני נקודות קצה כגון סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים ומחשוב לביש בזכות VoxSmart", הסביר סגן נשיא בלקברי למכירות באזורי אירופה, אסיה והמזה"ת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות