אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אמזון במגעים לרכישת Slack ב-9 מיליארד דולר

דיווח: אמזון במגעים לרכישת Slack ב-9 מיליארד דולר

העסקה נמצאת בשלב ראשוני ורגיש; אם תושלם, תהיה זו הרכישה הגדולה בהיסטוריה של אמזון. החברה צפויה להשתמש בפלטפורמת הצ'ט הארגוני של סלאק כדי להתחרות במיקרוסופט וסיסקו ולהעמיק את פעילותה בשוק התאגידי

15.06.2017, 19:05 | ניצן סדן
אמזון מנהלת מגעים לרכישת Slack, בעסקה שצפויה להגיע ל-9 מיליארד דולר, כך דיווחה סוכנות בלומברג על בסיס מקורות המקורבים לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

סלאק היא פלטפורמה למסרים ארגוניים, המסוגלת להסתנכרן עם שירותי צ'ט, מערכות ארגוניות ושירותים מקוונים, שמאפשרת לצוותים לעבוד יחד על מסמכים, לנהל פרויקטים ולנטר משימות. החברה הוקמה ב-2009, גייסה 536 מיליון דולר ב-6 סבבים, בהם השתתפו משקיעי צמרת כאנדריסן-הורוביץ, אקסל פרטנרס, הוריזונס ונצ'רס של לי קא שינג, קליינר פרקינס ועוד.

פלטפורמת השיתוף של סלאק פלטפורמת השיתוף של סלאק פלטפורמת השיתוף של סלאק

עדיין לא ברור באיזה מצב נמצאים המגעים, אם כי מקורות בלומברג מסרו שהעסקה אינה מובטחת ונמצאת בשלב רגיש. אמזון וסלאק סירבו להגיב לדיווח. אם תושלם, תהיה זו הרכישה הגדולה ביותר בהיסטוריה של אמזון, כשקודמתה היתה עסקת Twitch, אותה רכשה ב-970 מיליון דולר לפני שלוש שנים. בשנה שעברה שקלה גם מיקרוסופט לרכוש את סלאק, אך המהלך בוצע ברמת בדיקת ההיתכנות ולא הגיע לידי מגעים מתקדמים.

רכישת סלאק עשויה לתת זריקת מרץ ל-AWS, שירותי אמזון לארגונים, פעילות משמעותית של החברה שהיא שואפת לחזק. לאמזון יש שירות צ'ט ארגוני בשם Chime, שנועד לשיתוף תוכני וידאו ואודיו ונועד להתחרות בין השאר בפלטפורמות תקשורת של סיסקו ובסקייפ של מיקרוסופט. לפי בלומברג, עסקה שכזו עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית ההתרחבות של אמזון לתחומי טכנולוגיה נוספים מעבר לפעילות הקמעונאות, כאלו שיוכלו לספק לה תזרים רווחים יציב שאינו תלוי בתנודתיות שבמסחר המקוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות