אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאני גייסה 74 מיליון שקל בשלב המוסדי - לוקסנבורג הזרים 26 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

סאני גייסה 74 מיליון שקל בשלב המוסדי - לוקסנבורג הזרים 26 מיליון שקל

סאני תקשורת זכתה לביקושים של 117 מיליון שקל מצד הגורמים המוסדיים - מתכוונת לגייס כ-15 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי של ההנפקה

18.06.2017, 10:14 | ניר טל

חברת סאני תקשורת השלימה את הנפקת המניות המהירה עליה הכריזה בשבוע שעבר, עם ביקושים של 117 מיליון שקל בשלב המוסדי. החברה בחרה להיענות להתחייבויות בסכום כולל של 74 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה קיבלה במכרז התחייבויות בהיקף של 264 אלף יחידות, כשמחיר כל יחידה נקבע במכרז על 280 שקל. יחידה כוללת 100 מניות של החברה, 100 כתבי אופציה מסדרה 2, הניתנים למימוש לפי מחיר של 3.75 שקלים למניה, ו-100 כתבי אופציה סדרה 3 הניתנים למימוש לפי מחיר של 5 שקלים למניה.

בהתאם להודעתה טרם המכרז, חברת לפידות של יצחק לוקסמבורג, בעלת השליטה בסאני תקשורת (49%), הזרימה 26 מיליון שקל במהלך ההנפקה – 35% מהסכום שגויס. החברה צפויה לקיים בימים הקרובים את השלב הציבורי של ההנפקה, ובמסגרתו היא צפויה לגייס כ-15 מיליון שקל נוספים.

בשבוע שעבר הודיעה סאני תקשורת על יציאה לגיוס הון באמצעות הנפקת מניות ואופציות, מהלך שמגיע לאחר זינוק של 490% במניית החברה מתחילת השנה. לצד הדיווח על ההנפקה הצפויה שיחררה החברה הערכות מקדמיות (תוצאות לא מבוקרות ולא סקורות) לתוצאות הרבעון השני של שנת 2017 לפיהן היא צופה הכנסות בהיקף של 290-305 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של 12% בהכנסות בתרחיש המינימאלי בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016.

העלייה האמורה מיוחסת לקצב מכירות חזק של מכשירי הסמסונג S8. על פי הערכות, כבר בשלב זה מכרו בחברה למעלה מ-60 אלף מכשירים - פי 2 לעומת קצב המכירות של המכשיר הקודם S7. על פי הערכות, החברה היא אחת הנהנות הגדולות מהחלטת משרד האוצר לביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים.

על פי ההערכות של סאני, הרווח התפעולי ברבעון השני צפוי להסתכם בטווח של 27-30 מיליון שקל, למעלה מכפול מהרווח התפעולי ברבעון המקביל שהסתכם בכ-13.3 מיליון שקל. נתון המשקף שיעור רווחיות תפעולית של 9.3% בתרחיש המינימלי לעומת 5.2% ברבעון המקביל.

סאני תקשורת משמשת כיבואן וכמפיץ בישראל של טלפונים סלולריים ואביזרים נלווים מתוצרת סמסונג הקוריאנית במסגרת הסכם בין השניים, שתוקפו עד לדצמבר 2020 בשלב זה. לצד ההסכם הפורמלי, בחברה ציינו כי שיתוף הפעולה בינה לבין היצרן הקוריאני מזה מספר חודשים הדוק מאי-פעם. בחודש אפריל האחרון דיווחה החברה על ביקוש חסר תקדים למכשירי גלקסי S8 של סמסונג, הנאמד בעלייה של 100% בהזמנות בשלב המכירה המוקדמת באפריל. לתחזית זו ביסוס בדיווחי החברה לבורסה בגין תוצאות החברה שהושפעו משיווק מכשיר הדגל החדש של היצרנית הקוריאנית. על פי הערכות בשוק, חלקה של סמסונג בשוק הסמארטפונים המקומי עומד על כ-40%.

  

יעקב לוקסנבורג , צילום: עמית שעל יעקב לוקסנבורג | צילום: עמית שעל יעקב לוקסנבורג , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות