אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מזרים עוד 300 מיליון שקל להשקעות בארה"ב בשיתוף הרבור גרופ צילום: עמית שעל

מיטב דש מזרים עוד 300 מיליון שקל להשקעות בארה"ב בשיתוף הרבור גרופ

בית ההשקעות השקיע עד כה כ-200 מיליון שקל ברכישת נכסים ובעסקאות חוב ביחד עם חברת הנדל"ן האמריקאית-ישראלית; מנהל ההשקעות הראשי של מיטב דש: "השקעה בנדל"ן ישיר היא פיזור הכרחי בתיק ההשקעות"

18.06.2017, 10:58 | אמיר רוזנבאום

בית ההשקעות מיטב דש מרחיב את שיתוף הפעולה עם חברת הנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ. בית ההשקעות הישראלי, שהשקיע עד עתה יחד עם חברת הנדל"ן 200 מיליון שקל ברכישת נכסים ובעסקאות חוב בארה"ב, מדווח היום (א') כי בכוונתנו להגדיל את היקף ההשקעות המשותפות בכ-300 מיליון שקל נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, חלק הארי של ההשקעות כולל רכישת 12 מקבצי דיור להשכרה באזור החוף המזרחי, במדינות ניו יורק, פלורידה, ג'ורג'יה ופנסילבניה. המקבצים כוללים מעל 4,000 יחידות דיור ומניבים תשואות שבין 5.5% לבין 7%, עם שעורי תפוסה גבוהים של מעל 92%. חלק מהיחידות שנרכשו מיועדות לעבור שיפוץ שצפוי להעלות את שכר הדירה ואת התשואה על ההשקעה.

נדל"ן בארה"ב, צילום: בלומברג נדל"ן בארה"ב | צילום: בלומברג נדל"ן בארה"ב, צילום: בלומברג

תיק הנדל"ן של קופות הגמל, קרנות הפנסיה וההשתלמות של מיטב דש, בניהולו של ניר טואף, החל לתפוס תאוצה בתחילת שנת 2016 וכיום סך הכנסים המנוהלים עומד על כ-500 מיליון שקל. תיק הנדל"ן כולל בעיקר נכסים בארה"ב וישראל ונכס אחד באירופה. בבית ההשקעות מציינים כי התיק צפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות.

ברק בנסקי מנהל השקעות ראשי קופות הגמל והפנסיה במיטב דש, צילום: אוראל כהן ברק בנסקי מנהל השקעות ראשי קופות הגמל והפנסיה במיטב דש | צילום: אוראל כהן ברק בנסקי מנהל השקעות ראשי קופות הגמל והפנסיה במיטב דש, צילום: אוראל כהן

"השקעה בנדל"ן ישיר, מעניקה לעמיתי הגמל והפנסיה גיוון ופיזור הכרחי בתיק ההשקעות. ההשקעה צפויה להניב תזרים קבוע ויציב לתקופה ארוכה, עם קורלציה נמוכה לשוק הסחיר", כך אמר ברק בנסקי, מנהל השקעות ראשי במיטב דש גמל ופנסיה.

לדבריו, "שוק מקבצי הדיור בארה"ב נהנה ממחזור חיובי מאוד בשנים האחרונות, מאחר שאמריקאים רבים מעדיפים לגור בשכירות על פני רכישת בתים, מגמה שמתחזקת מאז משבר האשראי של 2008. בעוד שטרום המשבר עמד שיעור הבעלות על דירות בארה"ב על 70%, נכון להיום מדובר ב- 63% בלבד, שיעור נמוך היסטורית. הרצון לגור בשכירות, דוחף את מחירי השכירות כלפי מעלה, מה שמעלה את אטרקטיביות ההשקעה באפיק זה".

הרבור גרופ עוסקת ברכישה, ניהול, השבחה ומימוש של נדל״ן מניב בארה״ב. כיום הרבור גרופ מחזיקה ומנהלת כ-40 בנייני משרדים ונכסי מסחר וכ-22,000 יח"ד בהיקף של למעלה מ-4.5 מיליארד דולר. בין המשקיעים הישראלים בהרבור גרופ ניתן למנות חברות ביטוח, קרנות פנסיה וחברות ציבוריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות